S.S.S. ve İşlem Rehberi

S.S.S. ve İşlem Rehberi

Şifremi Unuttum
veya
Üyeliğiniz yok mu? Yeni Üyelik!
Önemli Veri Güvenliği Bilgilendirmesi

Veri İhlali Ne Zaman Tespit Edildi?

25.03.2021’de sabah saatlerinde tespit ettiğimiz üzere, Yemeksepeti kullanıcı veritabanı, kimliği tespit edilemeyen siber korsan ya da korsanlar tarafından bir saldırıya uğradı ve bir güvenlik ihlali yaşandı. Yemeksepeti kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirildi.

Yemeksepeti Bu Konuda Neler Yapıyor?

Siber güvenlik kalkanının aşılması ve veri hırsızlığı olasılığını ilk tespit ettiğimiz 25.03.2021 tarihi saat 09:30’dan itibaren, öncelikle ihlalin detayları üzerine tüm yazılım ve siber güvenlik ekiplerimiz ve güvenlik danışmanlarımız ile birlikte çalışmaya başladık. Yapılan çalışma sonucu ihlalin yalnızca paylaştığımız unsurlarla sınırlı olduğunu tespit etmemizin akabinde, elde ettiğimiz bilgileri siz kullanıcılarımızla, gerekli yasal mercilerle ve kamuoyuyla tüm şeffaflığıyla paylaşmak için süratle çalışmalara başladık. Bu siber güvenlik saldırısı ve hırsızlık sebebiyle tüm Yemeksepeti ailesi ve çalışanları olarak, kullanıcılarımız, iş ortaklarımız ve paydaşlarımız adına derin bir üzüntü içerisindeyiz. Yaşanan durum nedeniyle gerçekleşebilecek olası hasarları minimuma indirmek için etkilenebilecek tüm kişileri bilgilendirmek üzere harekete geçtik. Saldırının nasıl yapıldığını tespit ettik, ihlale neden olan sorunu ortadan kaldırdık ve bu üzücü olayın tekrarlanmaması adına gerekli tüm önlemleri aldık. Yemeksepeti kullanıcılarının veri güvenliğinden daha öncelikli hiçbir konumuzun olmadığını ve gereken tüm teknik ve sistemsel çalışmaları en yüksek seviyede yaptığımızı paylaşmak isteriz.

Konuyla ilgili kimlere bilgi verildi?

KVVK (Kişisel Verileri Koruma Kurulu), USOM (Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi) ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı

Hangi Veriler Ele Geçirildi?

Öncelikle kredi kartı bilgileriniz dahil olmak üzere hiçbir finansal bilginize ya da şifrenize erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ya da Apple hesaplarınıza dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek isteriz. (Bu bilgiler hiçbir zaman Yemeksepeti sistemlerinde saklanmamıştır.) Ele geçirilen bilgilerinizi, eksiksiz ve şeffaf bir şekilde aşağıdaki listede açıklamak istiyoruz.
• Ad - Soyad
• Doğum Tarihi
• Yemeksepeti’ne Kayıtlı Telefon Numaraları
• Yemeksepeti’ne Kayıtlı E-posta Adresleri
• Yemeksepeti’ne Kayıtlı Adres Bilgileri
• Açık Olarak Görülemeyen, SHA-256 Algoritması ile Maskelenmiş Giriş Şifreleri

Kredi kartı bilgilerimin güvenliğinden nasıl emin olacağım?

Kredi kartı bilgileriniz MasterCard altyapısı ile korumalı olarak Yemeksepeti veritabanları dışında ve tamamen güvenli olarak saklanmaktadır. MasterCard tarafında bu konuyla ilişkili herhangi bir güvenlik sorunu söz konusu değildir. Kredi kartınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Visa, Troy ya da American Express kartları (Mastercard logolu olmayan kartlar) için herhangi bir risk var mı?

Hayır. Mastercard kart saklama hizmeti, Visa, Mastercard, Troy ve American Express olmak üzere tüm kartlar için geçerlidir. Kartınızın logosu bunlardan hangisi olursa olsun Mastercard kart saklama sisteminde saklanabilmektedir. Yemeksepeti’nde kaydettiğiniz tüm kart bilgileri doğrudan Mastercard sistemine iletilmektedir ve Mastercard sisteminde saklanmaktadır. Yemeksepeti veri tabanlarında kart bilgileri tutulmaz.

Yemeksepeti hesabıma 3. kişiler tarafından giriş yapılabilir mi?

Hayır. Yemeksepeti giriş şifreniz bizim veri tabanlarımızda, sizlerin güvenliği gereği SHA-256 kriptografik algoritmasi ile maskelenmiş olarak tutulmaktadır. Dolayısıyla şifreniz korsanlar tarafından görüntülenemez. Hesabınıza 3. kişilerin bu yüzden giriş yapması mümkün değildir.

Yemeksepeti şifremi değiştirmem gerekiyor mu?

Yemeksepeti şifrenize açık haliyle korsanlar veya 3. kişiler ulaşamamaktadır. Ancak rahat etmeniz adına Yemeksepeti şifrenizi değiştirmenizi önermekteyiz. Eğer ki Yemeksepeti üyeliğiniz “Apple ya da Facebook’la Bağlan” seçeneği ile başlamış ise, zaten bizim veri tabanımızda tutulan bir şifreniz bulunmadığından, bu durumdaki kullanıcılar için de bir şifre hırsızlığı söz konusu olmayacaktır ve şifreniz Apple ve Facebook sistemleri üzerinde güvendedir.

Yemeksepeti şifremi nasıl değiştirebilirim?

Yemeksepeti mobil uygulamanız üzerinden ana sayfa sağ alt köşedeki Diğer seçeneği üzerinden açılan Bilgilerim alanına tıklayın. Açılan sayfadaki şifre değiştirme özelliğini kullanarak şifre değişimini sağlayın.
Yemeksepeti.com web sitesine bilgisayarınızla giriş yaptığınızda sol üst kısımda bulunan profil kartı üzerine tıklayın ve Bilgilerim seçeneğini seçin. Açılan sayfadaki şifre değiştirme özelliğini kullanarak şifre değişimini sağlayın.
Aynı şekilde Yemeksepeti.com mobil web sitesine mobil cihazınızla giriş yaptığınızda ana sayfa sol üst köşedeki 3 yatay çizgili menü panelini seçerek, isminizin yanında beliren ok işaretine tıklayın. Açılan sayfadaki şifre değiştirme özelliğini kullanarak şifre değişimini sağlayın.

İlave sorularım olması halinde nereye ulaşabilirim?

İlave sorularınız için: [email protected]

İşlem Rehberi

Yemeksepeti'ne Nasıl Üye Olunur?

Yemeksepeti’ne üye olmak için önce Yemeksepeti.com web sitesi, mobil uygulamaları ya da mikro sitesinin Ana Sayfa’sına ya da internetten arama ya da reklam kampanyaları ile gelebileceğiniz Yemek/Marka Arama sayfalarına girmeniz gereklidir. Ana Sayfa ya da Yemek/Marka arama sayfası üzerinden Üye Ol bağlantısına tıklayarak, karşınıza çıkan yeni sayfada E-posta ile Üye Ol ya da Sosyal Ağ ile Üye Ol bağlantılarından herhangi biri altındaki formu doldurarak Yemeksepeti üyesi olabilirsiniz. Yemeksepeti üzerinden gerçekleşen işlemler mesafeli sözleşmeler yönetmeliği kapsamında sayılmamaktadır.

Yemeksepeti'nde Yemek Seçimi Nasıl Yapılır?

Yemeksepeti’nde yemek seçimi yapmak için Yemeksepeti web sitesi, mikro sitesi ya da mobil uygulamaları üzerinden, restoranların menülerini bulabileceğiniz Restoran Detay sayfalarına girmeniz gerekmektedir. Bu sayfalara Yemeksepeti Ana Sayfası ya da arama sonuçlarınız ya da reklam kampanyaları üzerinden ulaşabilirsiniz. Restoran Detay sayfasında, o restorandan sipariş verebileceğiniz yemekleri ve diğer ürünleri görebilirsiniz. Yemek seçiminizi yapmak için istediğiniz yemeğin üzerine tıklayıp Ürün Detay penceresini açmalı ve ilgili opsiyon seçimlerinizi yaparak Sepete Ekle butonuna tıklayarak ürünü sepetinize eklemelisiniz. Bu yönteme alternatif olarak, ürünün içecek tipi, sos, yan ürün vb. gibi opsiyonları yoksa, sadece ürünün yanındaki artı (+) butonuna tıklayarak da yemek seçiminizi yapabilirsiniz.

Yemeksepeti'nde Sipariş Nasıl Verilir?

Yemek siparişi vermek için öncelikle sepetinize en az bir ürün eklemelisiniz ve sepetinizdeki ürünlerin toplam fiyatı restoranın semtinize gönderim için belirlemiş olduğu Minimum Paket Tutarı seviyesiyle aynı ya da daha fazla olmalı. Bu iki koşulu sağladığınız takdirde, sepetinizin altında görebileceğiniz Sepeti Onayla bağlantısına tıklayarak sepetinizi onaylayıp, sonraki adımda da gönderim yapılmasını istediğiniz adresi ve ödeme şeklinizi seçerek ve sonrasında Sipariş Ver bağlantısına tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz. Unutmayın; siparişinizi vermeden önce opsiyonel olarak gönderim zamanını değiştirebilir ya da Sipariş Notu Ekle bölümünden restorana özel istekleriniz için not bırakabilirsiniz. Siparişinizde bir hata olduğunu düşünüyorsanız sipariş özeti sayfamızdan sipariş veremden önce ilgili değişiklikleri ve güncellemeleri yapabilirsiniz.

Yemeksepeti'nde Verilen Siparişin Ödemesi Nasıl Yapılır?

Siparişinizin ödemesi sipariş anında internetten Online Kredi Kartı yoluyla ya da siparişi teslim alırken kapıda Nakit, Kredi Kartı, Yemek Kartı gibi yöntemlerle yapılabilir. Ancak istediğiniz şekilde ödemenizi yapabilmek için siparişinizi Sipariş Ver butonuna tıklayarak tamamlamadan önce, Ödeme Şekli Seçimi panelinden seçmelisiniz. Eğer Online Kredi Kartı yoluyla ödemeyi seçtiyseniz, Kredi Kartı Numaranızı ve CVV bilgisini girerek ödemenizi yapabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra ekranda Siparişiniz İletildi mesajınızı takiben karşınıza çıkacak ekranda, ödeme bilgilerinizin de olduğu Sipariş Özetinizi görebilir, bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Canlı Yardım bağlantısı üzerinden müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

Kişisel Veriler ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Yemeksepeti’nin kişisel verilere ilişkin gizlilik kurallarına ve uyuşmazlıkların çözümü için gerekli bilgilendirmelere, sitenin en altında bulunan "Kullanıcı Sözleşmesi" linki üzerinden erişebilirsiniz.

Genel Bilgiler

Kim bu Yemeksepeti?

Yemeksepeti, paket servis hizmeti bulunan restoranlar ile yemek siparişi vermek isteyen internet kullanıcılarını aynı ortamda buluşturmak amacı ile kurulmuş bir sitedir. Kullanıcılar, yemeksepeti.com sitesi ve mobil uygulamaları ile anlaşmalı olan tüm restoranların en son güncellenmiş menülerine ulaşarak hiçbir ekstra ücret vermeden yemek siparişi verebilirler. Verilen sipariş en geç bir dakika içerisinde teknolojinin en son yenilikleri kullanılarak ilgili restorana iletilir.

Nasıl üye olabilirim? Üye olmak için bir ücret ödemem gerekir mi?

Ana sayfada bulunan "Hemen kayıt olup sipariş vermek için tıklayın." butonuna tıklayarak üyelik formunu doldurabilirsiniz. Üyelik tamamen ücretsiz ve çok kolay.

Peki yemek siparişimi telefon kullanmadan Yemeksepeti üzerinden verdim diyelim, size bir ücret ödeyecek miyim?

Hizmetimiz internetten sipariş verenler için tamamıyla ücretsizdir. Yemeklerinizi seçtiğiniz restorandan telefonla sipariş verdiğinizde ne kadar ücret ödüyorsanız, bizim üzerimizden gidecek siparişlerinizde de aynı ücreti ödeyeceksiniz, hatta çeşitli hediyeler kazanabilir ve normalden daha ucuza da yemek yiyebilirsiniz.

Yani şimdi ben burada yemekleri seçiyorum ve bir süre sonra kapı çalınıyor, bir bakıyorum yemeğim gelmiş. Hadi canım siz de, olur mu böyle şey?

Evet, olur! En ufak bir sorun bile yaşamadan o kadar çok sipariş alıp ilettik ki şu ana kadar. Eminiz ki bu satırları okuduktan sonra bu o kadar çok siparişe sizinki de eklenecek, çünkü sistemimize, kendimize ve size çok güveniyoruz.

Ama ben kredi kartımı vermek istemiyorum?

Kredi kartınızın numarası bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Kesinlikle yemeğinizi aldıktan sonra ücreti tercihinize göre nakit, kredi kartı veya yemek çekleriyle* ödüyorsunuz, aynı telefonla verilen siparişlerde olduğu gibi. Bizce İnternetten alışveriş demek kredi kartı demek değil, rahatça siparişinizi verebilirsiniz. Siz kendinize kolaylık olsun diye kredi kartı kabul eden restoranlardan kredi kartı ile ödeme yapmak istemediğiniz sürece, Yemeksepeti asla kredi kartı numaranızı merak etmeyecektir.

* Yemek çeki ile yapılan ödemelerde, restoranın yemek çeki firmasına fatura kesmesi sebebiyle kasa fişi kesilmemektedir.

İlk defa kayıt olurken şifreyi göndermenizi beklemem gerekiyor mu?

Tabi ki hayır. Yemeksepeti'nin amacı, sistemi çok daha kolaylaştırıp verimliliği arttırmak. Zaten biz size şifre göndermiyoruz, kendi şifrenizi kendiniz seçiyorsunuz. Biz bilmiyoruz bile kimin şifresi nedir diye. Yani sizi aç olarak bekletmeyi beraberinde getiren her uygulama Yemeksepeti'nin kuruluş ilkeleriyle son derece terstir.

Şifremi ve/veya kullanıcı adımı unuttum, ne yapmalıyım?

Panik yapmayın! Hemen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi size soracağız; e-posta adresinizi girdiğinizde hiçbir sorun yok. Kullanıcı adınız ve şifreniz girmiş olduğunuz e-posta adresine hemen sistem tarafından gönderilecektir. Artık o e-posta adresine erişiminiz yoksa telefonla bize ulaşın, ilgili arkadaşlar hemen yardımcı olacaklardır. Mühim olan sizin yemeğinize en kısa sürede ulaşmanız. Ama siz de yazın bir yere şu şifrenizi :)

Neden kayıt olmam gerekiyor?

Kayıt olmanın birçok yararı var. Birincisi, sizin e-posta adresinize ve telefon numaranıza ihtiyacımız var ki, herhangi bir olağanüstü durumda size kaşarlı tostun kalmadığını bildirebilelim. İkincisi, açık adresinizi ve adres tarifinizi sadece bir kere kayıt olurken verdiğinizde her sipariş için tekrar tekrar bu bilgileri girmenize gerek kalmayacaktır.

Listenizde birçok restoran var ama benim de çok beğendiğim birkaç yer var ki onlardan da sipariş vermek istiyorum?

Sizin beğendiğiniz restoranlar bizim beğendiğimiz restoranlardır. Listemize sizin tercihlerinizi katmaktan büyük bir zevk duyarız. İlk olarak ana sayfamızdaki yeni restoran ekle kısmında karşınıza çıkan formu doldurun, ikinci olarak restoranın sahibine veya müdürüne bizden bahsedin. Satış elemanlarımız derhal bu restoranın yetkilileriyle kontak kurup kendilerini sistemimize dahil etmeye çalışacaklardır.

Yemeksepeti hangi saatler arası açık?

Yemeksepeti, ´Her insanın her an acıkmaya hakkı vardır.´ prensibinden yola çıkarak, portföyündeki restoranların açık olma saatleri çerçevesinde tüm kullanıcılarına hizmet vermektedir. Hangi restoranın, hangi gün ve hangi saatler arasında açık olduğu bilgisini de restoran sayfalarında bulabilirsiniz.

Telefon ile vermek varken neden İnternet´ten sipariş vereyim?

Online yemek siparişi vermenin telefonla sipariş vermeye göre kıyaslanamaz avantajları var. En basit olarak telefondaki meşgul sesini duymayacak ve beklemeye alınmayacaksınız. Siparişinizin en küçük detayları bile - kola yerine diyet kola, haydari yerine süzme yoğurt - ilgili restorana çok daha doğru bir şekilde ulaştırılacak. Aradaki insan faktörünü minimuma indirdiğimizden sistemin güvenilirlik seviyesi de çok üst seviyelere ulaşıyor. Yani artık ´Lahmacun mu? Ben lahana dolması zannettim´ devri bitiyor. Yemeksepeti ek olarak sizin tüm adres bilgilerinizi tuttuğundan, sipariş bilgilerinizi hayatınız boyunca (eğer birden fazla adres kullanmıyorsanız) sadece bir kere giriyorsunuz ve bu bilgiler her siparişinize otomatik olarak ekleniyor. Mesela toplantıya gireceksiniz ama çıkışta pizzanızın hazır olmasını istiyorsunuz, sipariş saatinizi ona göre girin, toplantı bitiminde pizzanız sizi bekliyor olsun. Üstelik Yemeksepeti'nden sipariş verebilmek için sadece 5 tık yetiyor.

Sipariş Süreci

Nasıl sipariş verebilirim?

Bulunduğunuz semti seçtikten sonra listelenen restoranlar arasından damak tadınıza uygun olanı bulabilir ve dilediğiniz yemekleri sepete atabilirsiniz. Adresinizi ve ödeme şeklinizi seçtikten sonra siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar basit.

Siparişimin sizin elinize ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebilirim?

Siz sipariş verme işleminizi tamamladığınızda, bizim sunucumuz siparişinizin bize ulaştığını size söyleyecektir. Bu aşamada siparişi ilgili restorana ulaştırmak tamamıyla bizim görevimiz, araya insan faktörünü de koymadığımız için siparişinizin en küçük detayları bile atlanmayacaktır. Restoran tarafından onaylanan siparişinizin onayı hemen bir e-posta ile size bildirilecektir. (Ama zaten bu e-posta sadece sizi bilgilendirmek amacıyla gönderiliyor.) Eğer Acı Kebap'ta acılı ezme biterse biz zaten hemen sitedeki Acı Kebap'ın menüsüne gidip acılı ezmeye "bu günlük bitmiştir" ibaresini koyuyoruz; ama yine de olası herhangi bir problemde size telefon veya e-posta ile ulaşmaya çalışacağız. O yüzden lütfen o anda bulunduğunuz telefon numarasını da bize verin, bir sorun olduğunda sizle irtibat kurabilelim.

Siparişim restorana nasıl ve ne zaman ulaşıyor?

Bizim web sitemiz üzerinden verdiğiniz sipariş, bizim kendi üzerimizde çalışan yazılımı uyarıp gerekli yerlere gerekli parametrelerle tüm sipariş bilgisini yolluyor. Siz butona bastıktan en geç 60 saniye içinde siparişiniz sandviçinizdeki domatesten, cheesecake´inizin üzerindeki sosa kadar tüm detaylarıyla birlikte ilgili restoranın eline geçiyor. Bizim için siparişin geliş süresi ve detayları çok önemli çünkü biliyoruz ki yemeğiniz ne kadar çabuk gelirse o kadar memnun olacaksınız.

Sipariş verdikten sonra Yemeksepeti ya da restoran beni arayacak mı?

İlk siparişiniz dışında (ilk siparişinizde Yemeksepeti olarak biz sizi arayıp hoşgeldin demeyi seviyoruz :)) siparişinizle ilgili herhangi bir sorun olmadığı takdirde kimse sizi aramayacak. Fakat, restoran adresinizi bulamazsa ya da size yemeklerinizle ilgili bilgi vermek isterse sizi arayabilir. Zaten restoranlar bu durumda da önce bizi arıyor ve biz size gerekli bilgiyi aktarıyoruz.

Bilgilerimi restoranlarla paylaşacak mısınız?

Siparişinizin size sorunsuz ulaşabilmesi için telefon numaranızı ve adresinizi restoranlarla paylaşıyoruz. Bunun dışında hiçbir sebeple bilgileriniz, restoranlarla ya da başka firmalarla paylaşılmamaktadır.

İnternet üzerinden ödeme yapıp başka bir adrese yemek gönderebilir miyim?

"Online Kredi Kartı " kabul eden restoranlardan dilediğiniz adrese yemek gönderebilirsiniz. Bu restoranlara "Detaylı Arama" bölümünden ulaşabilirsiniz. Ayrıca, restoranların kabul ettiği ödeme yöntemlerini restoran sayfasında da görebilirsiniz.

Siparişim ulaşmazsa ya da bir sorun varsa ne yapmayalım?

Hemen ana sayfada bulunan "Canlı Yardım" butonuna tıklayarak destek alabilirsiniz ya da bizi 7 gün 24 saat 444 5 445 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sepetimden ürün silmek istiyorum.

Silmek istediğiniz ürünün yanında bulunan “X” işaretine tıklayın. Ürün sepetinizden silinecektir. Tüm sepeti boşaltmak isterseniz, sepetin alt kısmında bulunan “Sepeti Boşalt”a tıklamanız yeterli olacaktır.

Verdiğim bir siparişin detaylarını nasıl görebilirim?

Verdiğiniz siparişin detaylarını görmek istiyorsanız, sepetinize ürün ekledikten sonra, sepetin alt kısmında yer alan “Detayları Göster”e tıklayın. “Sepet Detayları” sayfası açılacaktır. Bu sayfada verdiğiniz siparişin tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Siparişinizi tamamlamak için “Hızlı Satın Al” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Aynı sayfada bulunan “Alışverişe Devam” butonuna tıkladığınız takdirde, restoran menü sayfasına yönlendirilirsiniz.

Verdiğim bir siparişi nasıl iptal edebilirim?

Verdiğiniz siparişi iptal etmek için sipariş onay sayfasından ya da ana sayfadan Canlı Yardım butonunu kullanarak bize ulaşabilir ya da 444 5 445 numaralı Yemeksepeti Kullanıcı Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

Restoranların sipariş vereceğim semt için minimum paket tutarının ne kadar olduğunu restoran sayfasına girmeden nasıl görebilirim?

Semte göre arama yaptıktan sonra tercih ettiğiniz restoranın isminin üzerinde fare ile 1 saniye beklemeniz tercih ettiğiniz restoranın o semt için geçerli olan minimum paket tutarını görmeniz için yeterli olacaktır.

Farenizi restoran isminin üzerine getirdiğiniz zaman açılan pencerede, o restoran ile ilgili puanları, geçerli ödeme şekilleri ve minimum paket tutarı gibi özet bilgileri görebilirsiniz.

Farklı bir şehirden sipariş vereceğim. Aynı hesap içerisine farklı bir şehir için adres ekleyebilir miyim?

Tabii ki evet. Alt kısımda bulunan "Şehir Değiştir" linkine tıklayarak şehrinizi değiştirebilir ve yeni bir adres yaratabilirsiniz.

Önceki siparişlerimi nasıl kolayca tekrarlayabilirim?

Önceki siparişlerinize, sayfanızın orta bölümünde, sepetin sağ tarafında bulunan ¨Önceki Siparişlerim¨e tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada, önceki siparişlerinizi siparişin sağ tarafında yer alan ¨Tekrarla¨ butonuna basarak tek tıkla sepete atabilirsiniz.

Önceki siparişlerimden herhangi birini silebilir miyim?

Siparişlerin arşivlenebilmesi için vermiş olduğunuz siparişler silinememektedir.

Gel Al siparisi nedir?

Siparisinizi restoranin bulundugu adrese giderek kendiniz teslim almak isterseniz, siparis öncesi son adim olan "Siparis Onayi" sayfasindaki ilgili alandan, adresinizi "Gel Al" olarak seçebilirsiniz.Gel-al siparislerinizde sistemde anlik kontrol yapilamamaktadir.Ürün stok bilgilerinin güncelliginden restoran sorumludur. Gel al siparislere iliskin herhangi bir talep yahut sikayetinizi dogrudan restorana yönlendirmeniz gerekmektedir. Yemeksepeti bu hizmet kapsaminda sadece araci hizmet saglayici konumundadir.YemekSepeti, diledigi önceden bildirimde bulunmaksizin zaman gel al seçenegini kaldirma, degistirme, durdurma hakkina sahiptir. Gel al seçenegi tamamen dönemseldir ve herhangi bir hak tahsisi anlamina gelmez.

Favorilerim

Favorilerim nedir? Nasıl kullanabilirim?

Sayfanızın orta bölümünde, sepetin sağ tarafında bulunan ¨Favorilerim¨e tıklayarak favori restoranlarınıza, favori siparişlerinize ve favori ürünlerinize ulaşabilirsiniz. Favori ürünler bölümünde, sık sipariş verdiğiniz ürünleri kaydedebilir, daha sonrasında aramadan sepetinize ekleyebilirsiniz. Bir ürünü favori ürün olarak kaydedebilmek için ürün detay penceresinde “Favorilerime Ekle” butonunu kullanabilirsiniz. Favori siparişlerim bölümünde daha önce vermiş olduğunuz ve favori sipariş olarak işaretlemiş olduğunuz siparişlerinizi görebilirsiniz. Bir siparişi favori sipariş olarak eklemek için, sepetinizi doldurduktan sonra, sepetin altında bulunan “Favorilerime Ekle” butonuna tıklayabilirsiniz. Açılan “Favori Siparişlerime Kaydet” penceresinde favori siparişinize bir isim verebilir ve bir açıklama yazabilirsiniz. Favori restoranlar bölümünde, sık sipariş verdiğiniz restoranları kaydedebilir, bu restoranları “Paylaş” butonunu kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da istediğiniz restoranı “Sil” butonunu kullanarak favori listenizden silebilirsiniz. Bir restoranı favori restoran olarak kaydedebilmek için restoran menü sayfasında “Favorilerime Ekle” butonunu kullanabilirsiniz.

Vale

Nedir bu VALE?

VALE, yemeksepeti kullanicilarinin paket servis yapmayan restoranlardan siparis verebilmelerine imkan taniyan yemeksepeti projesidir. VALE restoranlara gelen siparisleri yemeksepeti’ne halihazirda üye olan restoranlarin ve anlasmali kurye firmalarinin kuryeleri tasir.

Yemeksepeti üyesiyim, VALE’den siparis verebilmem için ekstra ne yapmam gerekiyor?

VALE restoranlarini da Yemeksepeti restoranlarindan siparis veriyormusçasina kullanabilirsiniz. Ekstra yapmaniz gereken hiçbir sey yok.

Nakit veya yemek çekleri/kartlari ile ödeme yapabilir miyim?

VALE restoranlarında yalnızca Online Kredi Kartı ve Kapıda Kredi Kartı ile ödeme kabul edilmektedir.

Vale siparişlerinde neden Hizmet Bedeli ödüyorum?

Vale Hizmet Bedeli ile, paket servis yapmayan restoranlardan sizlere siparişinizi ulaştıran kuryelere ödenen tutarın bir kısmı karşılanmaktadır.

Siparisimle birlikte gönderilen fis ile yemeksepeti’ne yaptigim ödeme arasinda neden fiyat farki var?

Siparisinizle birlikte adresinize teslim edilen fis/fatura VALE restorana ödenen ücretin karsiligidir. Tasima islemi için alinan farkin faturasi ise online olarak yemeksepeti tarafindan adiniza kesilir. Bu faturaya e-mail adresinize gönderilen siparis onay e-mail’i araciligiyla ulasabilir veya önceki siparislerim kismindan ilgili siparisi açarak indirebilirsiniz.

Fırsatlar

Nasıl yararlanabilirim?

Ana sayfanın üst kısmında bulunan “Fırsatlar” linkine tıkladığınız zaman açılan sayfada, Yemeksepeti üzerinde tanımlanmış olan tüm fırsatlar, hediye fırsatları, kişiye özel fırsatlar ve kupon fırsatları listelenmektedir. Tüm fırsatlar sekmesine geldiğinizde açılan panelde istediğiniz semti seçerek, o semtte geçerli olan fırsatları listeleyebilirsiniz.

Nedir bu fırsatlar?

Yemeksepeti Fırsatları tüm üyelerimize açıktır. Fırsatlar, Yemeksepeti bünyesinde bulunan restoranlarla sadece Yemeksepeti'nde geçerli olmak üzere yapılan indirim veya farklı promosyonlardan oluşur. Birçok restoranda bulabileceğiniz bu promosyonlara sayfanın üst tarafında bulunan araç çubuğunda ¨Fırsatlar¨ bölümünü tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, ana sayfanıza her girdiğinizde sizin bölgenize gönderim yapan restoranlar arasından seçilen “Genel” ve “Özel” fırsatlar sizi bekliyor olacak. Bunun yanı sıra restoranların listelendiği her sayfada o anda bir fırsat içeren her restoranın yanında indirim oranını belirten bir resim göreceksiniz. Periyodik fırsatlarda bu resim sadece fırsat aktifken görülecektir.

Vodafone Menü indirimlerinden kimler nasıl yararlanabilir?

Yemeksepeti Vodafone kampanyasındaki indirimli fiyatlardan tüm Vodafone’lular yararlanabilir. Menü indirimleriyle ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler https://www.yemeksepeti.com/vodafone adresine göz atabilir. Dileyen herkes ise menüyü indirimsiz olarak sipariş verme hakkına sahiptir.

Mobil

Mobil cihazlar için özel bir uygulama bulunuyor mu? Nasıl ulaşabilirim?

iOS (iPhone, iPad ve iPod Touch), Windows Phone, Windows 8, Windows 10 ve Android isletim sistemleri için Yemeksepeti uygulamalari bulunuyor. Uygulamalari, telefonlarinizda bulunan marketlerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yemeksepeti Mobil nedir?

Alıştığınız Yemeksepeti hizmetlerinin tümüne cep telefonunuzdan da ulaşabileceğiniz bir sistem.

Yani artık yolda yürürken de Yemeksepeti'nden sipariş verebiliyorum öyle mi?

Evet aynen öyle. Hayatınızı kolaylaştırmak için her türlü adımı atıyoruz. Siz yoldayken dilediğiniz siparişi veriyorsunuz (isterseniz hemen, isterseniz dilediğiniz saate) ve siparişiniz tam vaktinde kapınızda oluyor.

Yemeksepeti Mobil hizmetine tüm GSM operatörlerinden ulaşabilir miyim?

Evet, Yemeksepeti Mobil hizmetine tüm GSM operatörleri (Turkcell, Vodafone, Avea) aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yemeksepeti Mobil ücretli midir?

Yemeksepeti'nden alacağınız hizmet tamamen ücretsizdir, fakat bu hizmeti kullanırken GSM operatörünüzün belirlediği data transfer tarifeleri üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Yemeksepeti Mobil hizmetini hangi cep telefonları ile kullanabilirim?

Hizmetimiz internet bağlantısı olan tüm cep telefonları ile kullanılabilir.

Yemeksepeti kullanıcı adı ve şifremle sipariş verebiliyor muyum?

Evet, mevcut kullanıcı adı ve şifrenizi aynı şekilde cep telefonu üzerinden vereceğiniz siparişlerde de kullanabilirsiniz. Üstelik cep telefonunuzdan bir kez üye girişi yaptıktan sonra, daha sonraki tüm girişlerinizde size özel üye ana sayfanızla karşılanacaksınız.

Yemeksepeti Mobil’e bağlanamıyorum, bir sorun olabilir mi?

Yemeksepeti Mobil sayfalarına ulaşabilmek için telefonunuzun internet bağlantısı olması gerekmektedir. Bağlantı ayarlarınızı sorunsuz bir şekilde yapabilmek için GSM operatörünüzle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Teslimat adresleri

Var olan bir ¨Teslimat Adresi¨ni nasıl değiştiririm ?

Var olan bir adresi değiştirmek için listeden değiştirmek istediğiniz adresin yanındaki “Değiştir” butonuna tıklayın. Değişikliklerinizi yaptıktan sonra ¨Kaydet¨e tıklayın. Bilgileriniz güncellenmiştir.

Yeni bir teslimat adresini nasıl yaratırım?

Üye ana sayfanızda bulunan "Adreslerim" kısmından dilediğiniz kadar yeni adres ekleyebilir ya da mevcut adreslerinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca, sepetinize ürün atıp "Sepeti Onayla" butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan Adres Seçim ekranından da yeni bir adres ekleyebilir ya da mevcut adreslerinizi değiştirebilirsiniz.

Ne zaman yeni bir teslimat adresi yaratmama gerek var?

Farklı bir adrese sipariş verene kadar yeni bir teslimat adresi yaratmanıza gerek yok. Eğer vereceğiniz siparişin ulaşmasını istediğiniz adres, ADRES sayfasındaki Teslimat Adresleri listenizde yoksa yeni bir başlıkla bu adresi listenize girip daha sonra kolayca kullanabilirsiniz.

Teslimat Adreslerime nerden ulaşabilirim?

Sayfanızın orta bölümünde, sepetin sağ tarafında bulunan ¨Adreslerim¨e tıklayın. Açılan sayfada kaydetmiş olduğunuz farklı teslimat adreslerinizi göreceksiniz. Bu adres bilgilerinden başka teslimat adresleri girmek istiyorsanız sayfanın sağ üst bölümünde bulunan “Yeni Adres Oluştur” butonuna tıklayın. Var olan teslimat adreslerinizi değiştirmek veya silmek istiyorsanız, adresin sağ yanında bulunan “Değiştir” veya “Sil” butonunu tıklayın. Bu sayfada dilediğiniz kadar yeni teslimat adresini dilediğiniz başlık altında oluşturabilir, önceden oluşturduklarınızı değiştirebilir veya silebilir, sipariş vereceğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Puan / Yorum

İptal olan bir siparişte yorum ve puanlama yapabilir miyim?

Maalesef iptal olan bir siparişe puan veremezsiniz ve yorum yapamazsınız, fakat şikayet ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz. Ekibimiz konuyla hemen ilgilenecektir.

Puanlama sistemi nedir? Nasıl Çalışıyor?

Puanlama sistemi kullanıcılarımızın verdikleri siparişleri puanlaması için yaratılmıştır. Ana sayfanın orta kısmında bulunan “Önceki Siparişlerim¨ linkine tıklayarak, daha önce verdiğiniz siparişleri görebilirsiniz. Burada daha önce puanlanmamış siparişlerde ¨Puan/Yorum(görsel)” alanı bulunurken, puanlanmış siparişlerde verdiğiniz hız-servis-lezzet puanları gösterilir. Puanlanmamış bir sipariş için “Puan/Yorum(görsel)” görseline tıkladığınızda açılan pencerede siparişinizi 1-10 arası bir skalaya göre hız-servis-lezzet için puanlayabilir ve eğer varsa yorumunuzu yazabilirsiniz. Verilen puanlar siparişi verdiğiniz restoranın puan ortalamasına hemen eklenir. Kullanıcı arzu ettiği takdirde bu değişikliği ana sayfasında hemen görebilir.

Yanında puanı olmayan bir restorana puan verdim ama restoranın yanında hala puan yok? Acaba Yemeksepeti kafasına göre bazı puanlara sansür mü uyguluyor?

Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Restoran puan ortalaması son 3 ay içerisinde verilen maksimum 150 kullanıcının puanı alınarak yansıtılır. Ayrıca henüz puanı olmayan firmaya verdiğiniz puanın görünmesi için de o firmaya gelen puan adedinin 5 olması gerekiyor. Bu yüzden verdiğiniz puan görüntülenmemiş olabilir. Ancak birkaç kişi daha puanlandığında sizin vermiş olduğunuz puan ve diğer kişilerin puanlarının ortalaması görüntülenecektir. Bunu yaparak da sadece bir kişi 1-1-1 veya 5-5-5 puanı verdi diye restoranların çok iyi veya çok kötü görüntülenmelerinin önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Çünkü birçok restoran sahibi kendi veya rekabet ettiği restoran hakkında bu tip puanlar verebilir.

Yorumlama sistemi nedir? Ne işe yarıyor?

Yemeksepeti tarafından belirlenen kriterlere bağlı olarak (anlamsız - küfürlü, argolu - rencide edici - politik - uygunsuz - farklı marka ismi kullanımlı vb. içerikli yorumlar yayına alınmaz) yorum, kullanıcı adı belirtilmeden, restoran sayfasında yayına alınır.

Online Kredi Kartı

Sisteminize verdiğim kredi kartı numaram başkaları tarafından görüntülenebilir mi ?

Tarayıcınızın (browser) alt kısmında görmekte olduğunuz anahtar ikonu, o sayfada tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiç bir bilginin işlem sırasında üçüncü şahıslar tarafından görünemeyeceğini belirtmektedir. 128 bit SSL şifreleme tekniğiyle şifrelenen bilgilerinizin onayı, Finansbank Sanal POS sistemleri üzerinden ilgili banka ile irtibat kurularak alınır. Bilgiler hiçbir şekilde restorana, Yemeksepeti yetkililerine veya üçüncü şahıslara ulaşmaz. Ayrıca bilgileriniz kayıt altına alınmaz.

Ödememi Online Kredi Kartı ile gerçekleştirerek sipariş verdim ve daha sonra siparişimi iptal etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Çağrı Merkezi ya da Canlı Yardım'dan yapacağınız görüşme neticesinde siparişiniz iptal edilecektir ve tutar hesabınıza iade edilecektir. İadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ödemesini Online Kredi Kartı ile gerçekleştirdiğim siparişi iptal ettim, ücret iade prosedürü nedir?

Siparişinizin tutarı hemen iade edilmektedir fakat iadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Online Kredi Kartı ile ödeme seçeneği nedir?

Online Kredi Kartı ile ödeme seçeneği Yemeksepeti'nin kullanıcılara sunduğu bir ödeme opsiyonudur. Kredi kartınızla internet ortamında siparişinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz, hiçbir şekilde kredi kartınıza fiziksel olarak ihtiyaç duymazsınız ve bu sayede kapıda ödeme yapmazsınız.

Online Kredi Kartı ile ödeme kabul eden restoranları nasıl görebilirim ?

“Yemek / Restoran Ara" bölümünde birçok kritere göre restoranları filtreleyebilirsiniz, bu filtrelerden biri de ödeme tipine göre restoranları sıralama seçeneğidir. "Online Kredi Kartı" ile ödeme kabul eden restoranları bu şekilde sıralayabilirsiniz. Ayrıca üye anasayfadaki kayıtlı semtlerinizden herhangi birini seçtiğinizde, semtinizdeki restoranların listelendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinde sol taraftaki filtrelerden "Online Kredi Kartı" ile ödeme kabul eden restoranları sıralayabilirsiniz.

Online Kredi Kartı ile nasıl ödeme yapabilirim ?

Sipariş onay ekranında ödeme seçeneklerinden "Online Kredi Kartı" seçeneğini seçtikten sonra çıkan ekrana kredi kartınızın numarasını, “CVC2” numarasını, kredi kartınızın son kullanma tarihini girip "Sipariş Ver" demeniz yeterlidir.

Ödememi Online Kredi Kartı ile gerçekleştirerek sipariş verdim ve daha sonra siparişimden ürün çıkartmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor ?

Çağrı Merkezi ya da Canlı Yardım'dan yapacağınız görüşme neticesinde siparişinizden istediğiniz ürün çıkartılacaktır ve tutar hesabınıza iade edilecektir. İadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ödememi Online Kredi Kartı ile gerçekleştirerek sipariş verdim ve daha sonra siparişime ürün eklemek istiyorum, ne yapmam gerekiyor ?

Online Kredi Kartı ile ödemesini gerçekleştirdiğiniz siparişlerde, siparişi verdikten sonra ürün ekleme yapamazsınız. Ürün eklemek için mevcut siparişinizi Canlı Yardım veya Çağrı Merkezi ile yapacağınız görüşme neticesinde iptal edip, yeni sipariş vermeniz gerekmektedir.

Online Kredi Kartı ile yapmak istediğim ödemelerde Kredi kartı bilgilerimi girerken Güvenlik kodu diye bir numara soruluyor. Nedir bu Güvenlik kodu ?

Güvenlik Kodu, kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılmayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ve son kullanma tarihiniz ele geçirilse bile Güvenlik Kodu gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz.

Cüzdan

Cüzdan nedir?

Cüzdan, Yemeksepeti'nin kullanıcılarına sunduğu bir ödeme opsiyonudur. Kredi kartı veya debit kartınızla Cüzdan hesabınıza bakiye yükleyebilir, sipariş aşamasında Cüzdan bakiyenizden düşülecek şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Hiçbir şekilde kartınıza fiziksel olarak ihtiyaç duymazsınız ve bu sayede kapıda ödeme yapmazsınız. Bu da siparişlerinizde size zaman kazandırır.

Yemeksepeti kullanıcısıyım, nasıl Cüzdan oluşturabilirim?

Yemeksepeti.com'a girdiginizde sol menüde, uygulamalarda ise ana sayfada yer alan “Cüzdan” linkine tiklayarak, Cüzdan sayfasina ulasabilirsiniz. Bu sayfada bakiye yükleme isleminizi ilk defa yaparken, 4 haneli bir Cüzdan Sifresi olusturmaniz istenecektir. Cep telefonu numaranizi girip, Kullanici Sözlesmesi'ni kabul ettikten sonra cep telefonunuza gelen SMS kodunu girerek Cüzdan'inizi kullanima hazir hale getirmis olursunuz.

Yemeksepeti hesabım yok, Cüzdan oluşturabilir miyiz?

Cüzdan hesabı açabilmek için öncelikle Yemeksepeti hesabı oluşturmalısınız.

Cüzdan ile ödeme kabul eden restoranları nasıl görebilirim ?

“Yemek / Restoran Ara" bölümünde bir çok kritere göre restoranları filtreleyebilirsiniz, bu filtrelerden biri de ödeme tipine göre restoranları sıralama seçeneğidir. "Cüzdan" ile ödeme kabul eden restoranları bu şekilde sıralayabilirsiniz. Ayrıca restoranlar sayfasında bulunan Cüzdan ikonuna tıklayabilirsiniz.

Cüzdan ile nasıl ödeme yapabilirim?

Sipariş onay ekranında ödeme seçeneklerinde "Cüzdan" seçeneği yer almaktadır. Eğer siparişiniz için yeterli Cüzdan bakiyeniz var ise bu ödeme şekli sizin için seçili gelir. Bir adrese ilk defa Cüzdan siparişi veriyorsanız güvenliğiniz için Cüzdan şifrenizi girmeniz istenir. Eğer o adrese daha önce Cüzdan ile sipariş verdiyseniz direkt olarak işleme devam edebilirsiniz. Cüzdan bakiyeniz yeterli değilse, “Bakiye Yükle” sayfasına geri dönerek bakiye yükleyebilirsiniz.

Yüklenen bakiye ne zaman hesabıma geçer?

Yükleme yaptığınız anda bakiyeniz güncellenir. Hemen sipariş verebilirsiniz.

Ödememi Cüzdan ile gerçekleştirerek sipariş verdim ve daha sonra siparişimden ürün çıkartmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor ?

Bu talebiniz için Çağrı Merkezi veya Canlı Yardım’a ulaşabilirsiniz. Ürününüz siparişinizden çıkarıldıktan sonra ürün bedeli Cüzdan bakiyenize iade edilecektir.

Ödememi Cüzdan ile gerçekleştirerek sipariş verdim ve daha sonra siparişime ürün eklemek istiyorum, ne yapmam gerekiyor ?

Cüzdan ile ödemesini gerçekleştirdiğiniz siparişlerde, siparişi verdikten sonra ürün ekleme yapamazsınız. Ürün eklemek için mevcut siparişinizi Canlı Yardım veya Çağrı Merkezi ile yapacağınız görüşme neticesinde iptal edip yeni bir sipariş vermeniz gerekmektedir. Veya minimum paket tutarını karşılayacak bir sipariş veriyorsanız, yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Cüzdan ile bakiye yüklemek istedigimde kart bilgilerimi girerken Güvenlik kodu diye bir numara soruluyor. Nedir bu Güvenlik kodu ?

Güvenlik Kodu, kredi/banka kartinizin arkasinda bulunan üç haneli koddur. Kartin manyetik seridine yazilmayan bu numara sayesinde kredi kart numaraniz ve son kullanma tarihiniz ele geçirilse bile Güvenlik Kodu gizli kalacagindan kartiniz isteginiz disinda kullanilamaz.

Ödememi Cüzdan ile gerçekleştirerek sipariş verdim ve daha sonra siparişimi iptal etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Bu talebiniz için Çağrı Merkezi veya Canlı Yardım’a ulaşabilirsiniz. Siparişinizin iptal edildikten sonra tutarı Cüzdan bakiyenize iade edilecektir.

Cüzdan Şifresi nedir? Nasıl oluşturulur?

Cüzdan sifresi 4 haneli numerik bir sifredir. Cüzdan'iniza ilk bakiye yüklemenizi yaparken sifreyi siz belirlersiniz. Cüzdan sifreniz ardisik sayi olamaz, dogum tarihiniz olamaz.

Cüzdan Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Cüzdan menüsünde yer alan Şifre İşlemleri sekmesinden “Şifremi Unuttum” linki tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Siparişimde Cüzdan şifremi neden soruyorsunuz?

Bir adrese vereceğiniz ilk siparişte güvenliğiniz için şifrenizi soruyoruz. Aynı adrese sonraki siparişlerinizde şifreniz sorulmayacaktır.

Cüzdan’a bakiye yükleme işlemi sırasında kaydettiğim kartı Online Kredi Kartı için de kullanabilir miyim?

Evet, kaydettiğiniz kartları daha sonra hem Online Kredi Kartı ile vereceğinzi siparişlerde hem de Cüzdan bakiye yükleme işlemlerinde kullanabilirsiniz.

Cüzdan’a nasıl bakiye yüklerim?

Cüzdan menüsünde Bakiye Yükle sekmesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı veya debit (banka) kartınızla bakiye yüklemeniz mümkün.

Cüzdan bakiyemi geri almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Çağrı Merkezi veya Canlı Yardım’la yapacağınız görüşme neticesinde Cüzdan bakiyeniz istediğiniz zaman yükleme yaptığınız karta dönecek şekilde iade edilir.

Cüzdan bakiyesi ne kadar zamanda iade edilir?

Cüzdan bakiyenizin yükleme yaptığınız karta geri yüklenmesi bankalara bağlı olmak üzere normalde kredi kartları için 3, debit kartlar için 15 iş günü içerisinde gerçekleşir.

Cüzdan bakiyesini istediğim hesabıma geri alabilir miyim?

Cüzdan bakiyenizi ancak yükleme yaptığınız karta geri alabilirsiniz. Başka bir kart veya IBAN numarasına iade söz konusu değildir.

Cüzdan Bakiye limiti nedir?

Cüzdan’a yükleyebileceğiniz maksimum tutarı belirtir. Şu an bu limit 500 TL olup, limitler güvenliğiniz için Yemeksepeti tarafından belirlenmiştir.

Cüzdan bakiyesi yüklediğimde nasıl bir fatura alırım?

Cüzdan'iniza ilk sifre belirleme adiminda kabul ettiginiz gibi bakiye yükleme islemi sonrasinda size bir e-fatura gönderilir. Bu e-fatura 3 gün içerisinde bagli olan e-mail adresinize gönderilir.

Cüzdan bakiyesini kullanmak için belli bir zaman kısıtlaması var mı?

Hayır, Cüzdan bakiyenizi dileğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Cüzdan ile %10 Geri Ödeme Kampanyası Koşulları Nelerdir?

27 Eylül - 4 Ekim 2021 tarihleri arasinda Yemeksepetinden tüm ödeme sekillerinden verilecek siparisler için her 50 TL ve üzeri siparislerin %10u kadar Cüzdan bakiyesi kullanicilara iade edilecektir. Iade edilen Cüzdan bakiyesi 5-12 Ekim tarihlerinde kullanilabilecektir. Iade edilecek hediye Cüzdan bakiyesi tutari en fazla 20 TL ile sinirlidir.Kampanya Kirklareli, Eskisehir, Manisa ve Edirne illerinden verilecek siparisler için geçerlidir. Yemeksepeti Banabide geçerli degildir.Belirlenen kampanya süresince Cüzdan ile ödenen her 50 TL ve üzeri siparislerin toplami belirlenerek %10u hesaplanacak ve en fazla 20 TL olmak kosulu ile tutar kampanya bitimini takip eden 48 saat içerisinde kullanicinin Cüzdan hesabina yüklenecektir.Kampanyadan yararlanan kullanicilarin iade edilecek tutari kullanabilmeleri için Cüzdan hesabi olmasi gerekmektedir. Cüzdan hesabi, Yemeksepeti anasayfasinda yer alan Cüzdan alanindan sifre belirlenerek ve kart bilgileri girilerek olusturulabilir.Kampanya kapsaminda ayni gün içinde ayni restorandan verilen siparisler dahildir. Kampanyadan kazanilan bakiye, yalnizca Cüzdan ile ödeme kabul eden restoranlarda ve Cüzdan bakiyesi kullanilarak verilen siparislerde kullanilabilir. 4 Ekim 2021 23:59 sonrasina verilen ileri tarihli siparisler ve iptal edilen siparisler kampanyaya dahil edilmez. Kismi iadesi yapilan siparisler için iade tutari siparis tutarinda düsüldükten sonra kampanyadan kazanilacak bakiye hesaplanir. Hediye bakiyenin transfer edilmesi ve nakde çevrilmesi mümkün degildir. Sadece tanimlanan Cüzdan hesabi sahibi tarafindan kullanilabilir. Kampanyadan kazanilan bakiye diger ödeme yöntemleri ile birlestirilemez, sadece Cüzdan ile verilen siparislerde geçerlidir. Yemeksepeti bu kampanyayi iptal etme veya kosullari degistirme hakkini sakli tutar.

Kazandıran Restoran Destek Çeki Nedir?

Kazandıran Restoran Destek Çeki, Yemeksepeti kullanıcılarının yaşanan zorlu süreçte sevdikleri restoranlardan şimdiden satın alım yaparak restoranın kazancını arttırabilecekleri, daha sonra bu restoranlardan yapacakları sipariş ödemelerinde indirim elde ederek avantajlı şekilde kullanabilecekleri sanal bir araçtır.

Kazandıran Restoran Destek Çeki Nasıl Çalışır?

Kazandıran Restoran Destek Çeki www.yemeksepeti.com veya Yemeksepeti mobil uygulaması üzerindeki Kazandıran Restoran Destek Çeki bölümünden satın alınır. Kazandıran Restoran Destek Çeki’nin, "40 TL öde 50 TL olarak harca (%20 indirim sunar)", "75 TL öde 100 TL olarak harca (%25 indirim sunar)", "150 TL öde 225 TL olarak harca (%33 indirim sunar)" olmak üzere 3 çeşidi bulunmaktadır. Kazandıran Restoran Destek Çeki, satın alındığı günden itibaren 60 gün sonrasında kullanılabilecek ve kullanıcıların Cüzdan hesaplarına avantajlı kullanım tutarları üzerinden yüklenecektir.

Kazandıran Restoran Destek Çeki’ni Nasıl Satın Alabilirim?

Kazandıran Restoran Destek Çeki, yalnızca Online Kredi/Banka Kartı ödeme seçeneği ile kampanyaya katılan restoranlardan satın alınabilir. Arama alanında Kazandıran Restoran Destek Çeki yazarak, bu ürünü sunan restoranları kolaylıkla görebilirsiniz.

Kazandıran Restoran Destek Çeki’ni Nasıl Kullanabilirim?

Kazandıran Restoran Destek Çeki satın alımınız sırasında 40 TL ödemeniz durumunda 50 TL, 75 TL ödemeniz durumunda 100 TL, 150 TL ödemeniz durumunda 225 TL olacak şekilde, satın alımı takip eden 60. gün Cüzdan hesabınıza bakiye yüklenir. Satın alınan çekin karşılığında Cüzdan hesabına yüklenen tutarı, çeki satın aldığınız restorandan vereceğiniz dilediğiniz siparişinizde ister tek seferde, isterse parçalar halinde birden fazla siparişinizde kullanabilirsiniz. Kazandıran Restoran Destek Çeki karşılığında Cüzdan hesabınıza yüklenecek bakiyeyi, kullanabilmeniz için Bireysel Cüzdan hesabınız için Cüzdan şifrenizi belirlemeniz ve kullanım koşullarına onay vermiş olmanız gereklidir.

Kazandıran Restoran Destek Çeki Satın Alımım Karşılığında Yüklenen Cüzdan Bakiyemi Ne Zaman Kullanabilirim?

Çek satın alım tarihinizi takip eden 60 gün sonra Cüzdan bakiyeniz yüklenecektir. Yüklenen Cüzdan bakiyesinin kullanımında süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

Kazandıran Restoran Destek Çeki’nin İade Koşulu Nedir?

Siparişte yalnızca çek alımı yapıldığı durumda çek sipariş iptal edilemeyecektir. Çekin satın alındığı siparişin içerisinde, çek dışında farklı ürünlerin bulunması durumunda, siparişin iptali istenir ise çek dahil tüm sipariş iptal edilebilir veya çek hariç diğer ürünler iptal edilebilir. Çek satın alındıktan sonra 60 gün sonra bakiye yükleme yapılacaktır, bu süre zarfında çekin iptali veya iadesi talep edilemeyecektir. 60 gün sonra satın alınan çek tutarı karşılığında Cüzdan´a bakiye yüklendikten sonra da bakiye iadesi talep edilemeyecektir.

Kampanyaya İlişkin Diğer Koşullar Nelerdir?

Yemeksepeti, dilediği zaman bu çeklere yeni çeşitler ekleyebilir veya belirli çekleri kullanımdan kaldırabilir. Böyle bir durumda, uygulamadan kaldırılma tarihine kadar alınan çekler için herhangi bir değişiklik olmadan satın alım tarihini takip eden 60. günde bakiye kullanıcıların Cüzdan hesaplarına yüklenecek ve yine bu bakiye süre kısıtlaması olmadan harcanabilecektir. Yemeksepeti, Kazandıran Restoran Destek Çeki hizmetini dilediği zaman durdurabilir, ara verebilir veya sonlandırabilir. Böyle bir durumda, uygulamanın durdurulma tarihine kadar alınan tüm çeklerin avantajlı tutarı, belirtildiği üzere satın alım tarihinden 60 gün sonra kullanıcıların Cüzdan hesaplarına yüklenecektir.. Yüklenen Cüzdan bakiyesi yalnızca çekin satın alındığı restoranın Yemeksepeti’nde sipariş anında stoklarda mevcut tüm ürün ve menülerinde geçerli olacaktır. Bakiyenin geçerli olduğu restoranın Yemeksepeti üzerinden hizmet vermeyi durdurması durumunda, Cüzdan bakiyesi, Cüzdan´la ödemenin geçerli olduğu diğer tüm restoranlarda geçerli olan bakiyeye dönüştürülecektir. Kazandıran Restoran Destek Çeki yalnızca Yemeksepeti üzerinden online olarak kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kartlar ile ödeme yapılan siparişlerde satın alınabilir. Ekonomik veya çevresel faktörler ve mücbir sebeplerin bulunması durumunda 60 gün olarak belirlenen bakiye yüklenme süresi Yemeksepeti tarafından değiştirilebilir. Böyle bir durumda Yemeksepeti, kullanıcılara websitesi veya uygulamalarındaki Sıkça Sorulan Sorular alanı üzerinden gerekli değişikliği bildirecektir. Kazandıran Restoran Destek Çeki satın alımları diğer kampanya ve promosyonlar ile birleştirilemez ve kupon bakiyesi kullanarak satın alınamaz. Yemeksepeti bu kampanya koşullarını her zaman değiştirme hakkını saklı tutar. İlgili indirimler Yemeksepeti’nin anlaşmalı olduğu restoranlar tarafından sağlanmaktadır. Bu kapsamda verilen indirim karşılığında alınan ürünün gramaj, ürün görünümü, içerik gibi hususlarında münhasıran restoran sorumlu olup, bu hususlar ürünün fiilen sağlandığı gün şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu kampanya sadece www.yemeksepeti.com sitesi ve Yemeksepeti mobil uygulaması üzerinden verilen, kampanyaya katılan gönüllü restoran paket servis siparişleri için geçerlidir. Görseldeki ürünler reklam amaçlı olup, fiziksel bir çek tarafınıza gönderilmeyecektir. Yemeksepeti’nin ilgili çeke ilişkin herhangi bir kötü niyetli ve/veya hukuka aykırı kullanım tespit etmesi halinde ilgili çekini iptal etme, ilgili restoran nezdinde kullandırmama ve zararını talep etme hakkı saklıdır.

Mastercard - Kart Saklama

Online ödeme yaparken (Kredi kartı bilgilerimi MasterCard altyapısıyla saklamak istiyorum.) seçeneği var. Nedir bu kart kaydetme hizmeti ?

Hızlı, güvenli ve kolay bir ödeme sürecine sahip olmak için kartınızı sisteme kaydedebilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi Mastercard ın hizmeti dahilinde sakladığınızda, ödeme sayfasında kart bilgilerinizi devamlı girmenize gerek kalmadan kayıtlı kartınızla hızlı bir şekilde ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Kartımı nasıl kaydedebilirim ?

Sipariş verirken "Kredi kartı bilgilerimi MasterCard altyapısıyla saklamak istiyorum." seçeneğini seçtiğinizde karşınıza çıkan alan kartınıza isim verip "Sipariş Ver" dedikten sonra kart kaydetme isteğinizi Mastercard a ulaştırıyoruz. Sadece başarılı ödeme işlemlerinde kart bilgileri saklanmaktadır.

Kart bilgilerimi Yemeksepeti mi kaydediyor ?

Hayır, kartınız Mastercard ın altyapısında saklanmaktadır. Kartınızla ilgili hiçbir bilgi Yemeksepeti tarafında tutulmamaktadır.

Kartıma neden isim vermeliyim ?

Daha sonraki kullanımlarınızda kartınızı daha kolay hatırlamanız için kartınıza isim vermeniz gerekmektedir.

Kartımı kaydettiğimi nasıl görebilirim ?

Üyelik bilgilerim bölümünden kayıtlı kartlarınızı listeleyebilirsiniz.

İstediğim kadar kredi kartı tanımlayabilir miyim ?

Mastercard ın sunduğu bu hizmet dahilinde en fazla 3 adet kartınızı saklayabilirsiniz.

Kaydettiğim kartı silmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Üyelik bilgilerim bölümünden kayıtlı kartlarınızı listeleyip, istediğiniz kartınızı sistemden silebilirsiniz.

Maaş kartımı (banka kartı) kaydetmeye çalıştım hata verdi. Neden bu hatayı alıyorum ?

Maaş kartları banka kartları olup, sistem üzerinden şu anda sadece kredi kartlarınızı kaydedebilirsiniz.

Kartımı kaydederken (Girmiş olduğunuz kredi kartı sistemde zaten kayıtlıdır.) hatası aldım. Ne yapmalıyım ?

Eğer böyle bir hata aldıysanız kaydetmeye çalıştığınız kart sistemde başka bir kullanıcı tarafından saklanmıştır. Eğer kartınızın kimin tarafından kaydedildiğini bilmiyorsanız bankanızla görüşerek kartınızı iptal ettirmenizi ve aynı zamanda Yemeksepeti çağrı merkezi ile de iletişime geçmenizi öneririz.

Maximum Mobil ile Öde

Maximum Mobil nedir?

Maximum Mobil, İş Bankası ve diğer bankaların kart müşterilerinin kullanabileceği ve aralarında Yemeksepeti siparişi verme ve ödeme, kart yönetimi, kampanya takibi gibi çok sayıda işlemi gerçekleştirebildiği, İş Bankası’nın mobil cüzdan uygulamasıdır. Maximum Mobil uygulamasına giriş yapmak için, uygulama içerisindeki adımları takip edebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra İş Bankası kartlarınızı uygulama içerisinde görebilir, diğer banka kartlarınız ile ödeme yapmak isterseniz kartınızı ekleyebilirsiniz.

Maximum Mobil ile Öde nedir?

Maximum Mobil kullanıcılarına özel sunulan, Maximum Mobil kullanıcılarının kart bilgilerini girmeye gerek olmadan ödeme yapmalarını sağlayan dijital bir ödeme yöntemidir. Yemeksepeti mobil uygulamasından verilen siparişlerde ödeme seçenekleri arasında sunulan Maximum Mobil ile Öde seçeneği, kullanıcılarını ödeme aşamasında Maximum Mobil uygulamasına yönlendirerek hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme onayını vermelerini sağlamaktadır.

Maximum Mobil ile Öde ile nasıl ödeme yapabilirim?

Yemeksepeti Mobil uygulamasından sipariş verirken, ödeme adımına geldiğinizde, akıllı telefonunuzda Maximum Mobil uygulaması bulunması durumunda "Online Ödeme" başlığı altında listenen yöntemler arasında "Maximum Mobil ile Öde" seçeneği görüntülenecektir. "Maximum Mobil ile Öde"yi seçtikten sonra açılan sayfaya İş Bankası'nda tanımlı cep telefonu numaranızı girerek işleme devam edebilirsiniz. Hemen sonrasında telefonunuzdaki Maximum Mobil uygulaması açılacaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Maximum Mobil'de Ödemeler sekmesinde Anlık Ödemeler alanına yönlendirileceksiniz, buradan ödeme yapacağınız kartınızı seçtikten sonra ödeme işleminiz tamamlanacaktır. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra Yemeksepeti uygulamasına geri yönlendirileceksiniz, açılan sayfada siparişinizin tamamlandığı bilgisini görebilirsiniz.

Maximum Mobil ile Ödeme kabul eden restoranları nasıl görebilirim?

Filtre seçeneklerinden "Maximum Mobil ile Öde"yi seçerek ödeme yapabileceğiniz tüm restoranları görebilirsiniz.

Siparişimi Maximum Mobil ile ödeyerek verdim ve daha sonra siparişimde değişiklik yapmak/siparişimi iptal etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Çağrı Merkezi ya da Canlı Yardım'dan yapacağınız görüşme neticesinde siparişinizde dilediğiniz şekilde değişiklik veya iptal işlemi gerçekleştirilerek ilgili tutar hesabınıza iade edilecektir. İadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Hediyeler

Hediye kazandım, nasıl haberim oluyor?

Hediyeler haftalık olarak (Pazartesi'den Pazar'a) insan müdahalesi bulunmayan bir sistemle belirlenmektedir ve kazanan kullanıcılarımızın kayıtlı olan e-posta adreslerine hediye duyuru postaları gönderilmektedir.

Sipariş verdim, hediyemi seçtim hemen kazanıyor muyum?

Vermiş olduğunuz siparişte seçmiş olduğunuz hediyeyi talep etmiş oluyorsunuz. Haftalık olarak en çok talep eden kullanıcılarımız hediyeyi kazanmaktadır.

Kazandığım hediyeyi başkasına devir edebilir miyim?

Bu durum, hediye veren firmaların çalışma şartlarına göre değişmektedir. Detaylara duyuru e-postasından ulaşabilirsiniz.

Hediye ile ilgili sorunlarda kiminle irtibat kurmalıyım?

Hediyeniz ile ilgili yardım taleplerinizde [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. Ekibimiz, mesai saatleri içerisinde size yardımcı olacaktır.

Hediye kazanan kullanıcılar nasıl belirleniyor?

Hediye kazanan kullanıcılarımız haftalık olarak; "hediye talep sayısı", "o dönem verdiği sipariş sayısı ve tutarı", "daha önce kazandığı hediyeler", "üyelik süresi" ve "toplam sipariş miktarı" gibi çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak bir yazılım aracılığı ile otomatik belirlenmektedir. Bir kullanıcı aynı hediyeyi iki çekiliş döneminde art arda kazanamaz. Hediyeler 3.kişilerce sağlanmakta olup, Yemeksepeti’nin hediyenin sağlanmaması, beklendiği gibi olmaması gibi hususlarda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Hediye adedi belirlenen limitlerle sınırlıdır. Hediye seçilmesi ve kazanılması halinde kişisel bilgileriniz hediyenin tarafınıza ulaştırılması için ilgili 3.kişilerle paylaşılmaktadır. 18 yaş altı kişilerin hediye kazanması durumunda bunları kullanım hakkı kanunlarla sınırlıdır.

Kazandıran Restoran Destek Çeki

Kazandıran Restoran Destek Çeki Nedir?

Kazandıran Restoran Destek Çeki, Yemeksepeti kullanıcılarının yaşanan zorlu süreçte sevdikleri restoranlardan şimdiden satın alım yaparak restoranın kazancını arttırabilecekleri, daha sonra bu restoranlardan yapacakları sipariş ödemelerinde indirim elde ederek avantajlı şekilde kullanabilecekleri sanal bir araçtır.

Kazandıran Restoran Destek Çeki Nasıl Çalışır?

Kazandıran Restoran Destek Çeki www.yemeksepeti.com veya Yemeksepeti mobil uygulaması üzerindeki Kazandıran Restoran Destek Çeki bölümünden satın alınır. Kazandıran Restoran Destek Çeki’nin, "40 TL öde 50 TL olarak harca (%20 indirim sunar)", "75 TL öde 100 TL olarak harca (%25 indirim sunar)", "150 TL öde 225 TL olarak harca (%33 indirim sunar)" olmak üzere 3 çeşidi bulunmaktadır. Kazandıran Restoran Destek Çeki, satın alındığı günden itibaren 60 gün sonrasında kullanılabilecek ve kullanıcıların Cüzdan hesaplarına avantajlı kullanım tutarları üzerinden yüklenecektir.

Kazandıran Restoran Destek Çeki’ni Nasıl Satın Alabilirim?

Kazandıran Restoran Destek Çeki, yalnızca Online Kredi/Banka Kartı ödeme seçeneği ile kampanyaya katılan restoranlardan satın alınabilir. Arama alanında Kazandıran Restoran Destek Çeki yazarak, bu ürünü sunan restoranları kolaylıkla görebilirsiniz.

Kazandıran Restoran Destek Çeki’ni Nasıl Kullanabilirim?

Kazandıran Restoran Destek Çeki satın alımınız sırasında 40 TL ödemeniz durumunda 50 TL, 75 TL ödemeniz durumunda 100 TL, 150 TL ödemeniz durumunda 225 TL olacak şekilde, satın alımı takip eden 60. gün Cüzdan hesabınıza bakiye yüklenir. Satın alınan çekin karşılığında Cüzdan hesabına yüklenen tutarı, çeki satın aldığınız restorandan vereceğiniz dilediğiniz siparişinizde ister tek seferde, isterse parçalar halinde birden fazla siparişinizde kullanabilirsiniz. Kazandıran Restoran Destek Çeki karşılığında Cüzdan hesabınıza yüklenecek bakiyeyi, kullanabilmeniz için Bireysel Cüzdan hesabınız için Cüzdan şifrenizi belirlemeniz ve kullanım koşullarına onay vermiş olmanız gereklidir.

Kazandıran Restoran Destek Çeki Satın Alımım Karşılığında Yüklenen Cüzdan Bakiyemi Ne Zaman Kullanabilirim?

Çek satın alım tarihinizi takip eden 60 gün sonra Cüzdan bakiyeniz yüklenecektir. Yüklenen Cüzdan bakiyesinin kullanımında süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

Kazandıran Restoran Destek Çeki’nin İade Koşulu Nedir?

Siparişte yalnızca çek alımı yapıldığı durumda çek sipariş iptal edilemeyecektir. Çekin satın alındığı siparişin içerisinde, çek dışında farklı ürünlerin bulunması durumunda, siparişin iptali istenir ise çek dahil tüm sipariş iptal edilebilir veya çek hariç diğer ürünler iptal edilebilir. Çek satın alındıktan sonra 60 gün sonra bakiye yükleme yapılacaktır, bu süre zarfında çekin iptali veya iadesi talep edilemeyecektir. 60 gün sonra satın alınan çek tutarı karşılığında Cüzdan´a bakiye yüklendikten sonra da bakiye iadesi talep edilemeyecektir.

Kampanyaya İlişkin Diğer Koşullar Nelerdir?

Yemeksepeti, dilediği zaman bu çeklere yeni çeşitler ekleyebilir veya belirli çekleri kullanımdan kaldırabilir. Böyle bir durumda, uygulamadan kaldırılma tarihine kadar alınan çekler için herhangi bir değişiklik olmadan satın alım tarihini takip eden 60. günde bakiye kullanıcıların Cüzdan hesaplarına yüklenecek ve yine bu bakiye süre kısıtlaması olmadan harcanabilecektir. Yemeksepeti, Kazandıran Restoran Destek Çeki hizmetini dilediği zaman durdurabilir, ara verebilir veya sonlandırabilir. Böyle bir durumda, uygulamanın durdurulma tarihine kadar alınan tüm çeklerin avantajlı tutarı, belirtildiği üzere satın alım tarihinden 60 gün sonra kullanıcıların Cüzdan hesaplarına yüklenecektir.. Yüklenen Cüzdan bakiyesi yalnızca çekin satın alındığı restoranın Yemeksepeti’nde sipariş anında stoklarda mevcut tüm ürün ve menülerinde geçerli olacaktır. Bakiyenin geçerli olduğu restoranın Yemeksepeti üzerinden hizmet vermeyi durdurması durumunda, Cüzdan bakiyesi, Cüzdan´la ödemenin geçerli olduğu diğer tüm restoranlarda geçerli olan bakiyeye dönüştürülecektir. Kazandıran Restoran Destek Çeki yalnızca Yemeksepeti üzerinden online olarak kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kartlar ile ödeme yapılan siparişlerde satın alınabilir. Ekonomik veya çevresel faktörler ve mücbir sebeplerin bulunması durumunda 60 gün olarak belirlenen bakiye yüklenme süresi Yemeksepeti tarafından değiştirilebilir. Böyle bir durumda Yemeksepeti, kullanıcılara websitesi veya uygulamalarındaki Sıkça Sorulan Sorular alanı üzerinden gerekli değişikliği bildirecektir. Kazandıran Restoran Destek Çeki satın alımları diğer kampanya ve promosyonlar ile birleştirilemez ve kupon bakiyesi kullanarak satın alınamaz. Yemeksepeti bu kampanya koşullarını her zaman değiştirme hakkını saklı tutar. İlgili indirimler Yemeksepeti’nin anlaşmalı olduğu restoranlar tarafından sağlanmaktadır. Bu kapsamda verilen indirim karşılığında alınan ürünün gramaj, ürün görünümü, içerik gibi hususlarında münhasıran restoran sorumlu olup, bu hususlar ürünün fiilen sağlandığı gün şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu kampanya sadece www.yemeksepeti.com sitesi ve Yemeksepeti mobil uygulaması üzerinden verilen, kampanyaya katılan gönüllü restoran paket servis siparişleri için geçerlidir. Görseldeki ürünler reklam amaçlı olup, fiziksel bir çek tarafınıza gönderilmeyecektir. Yemeksepeti’nin ilgili çeke ilişkin herhangi bir kötü niyetli ve/veya hukuka aykırı kullanım tespit etmesi halinde ilgili çekini iptal etme, ilgili restoran nezdinde kullandırmama ve zararını talep etme hakkı saklıdır.

Bağış

Sipariş iptal olduğunda/edildiğinde yapılan bağış iptal oluyor mu, sipariş iptali ile ilgili bir bağlantısı var mı?

Sipariş iptal edildiğinde bağış iptal olmamaktadır. Sipariş iptal edilmeden önce seçilen kuruma yapılan bağış o kurumun hesabına hemen aktarılmaktadır.

Sipariş vermeden Yemeksepeti üzerinden bağış yapabiliyor muyum?

Proje kapsamında anlaşmalı kurumlara bağış yapabilmek için Yemeksepeti üzerinden sipariş verilmesi gerekmektedir.

Tek siparişte 3 kuruma da bağışta bulunabiliyor muyum?

Tek siparişinizde sadece bir kurumu seçerek bağışta bulunabilirsiniz. Her siparişinizde farklı kurumlara ve farklı tutarda bağışta bulunabilirsiniz.

A kurumuna değil B kurumuna yapacaktım, değiştirebilir misiniz?

Siparişiniz tamamlanmadan önce değiştirebilirsiniz.

Bağışları ne zaman kurumlar ile paylaşıyorsunuz?

Kullanıcılarımızın gerçekleştirdikleri bağışlar anında o kurumun fonuna aktarılır.

Yapılan bağışlar tek seferlik mi yoksa düzenli karttan çekilecek mi?

Her siparişte tek sefer olarak bağış yapılmaktadır.

Yaptığım bağıştan Yemeksepeti gelir elde ediyor mu?

Hayır, Yemeksepeti olarak yaptığınız bağışın tamamını herhangi bir gelir elde etmeksizin kurumun fonuna aktarıyoruz.

Yapılan bağış için makbuz (e- cinsinden) temin ediyor muyuz?

Bağışın alındığına dair tarafınıza bildirim yapılabilmesi için e-posta adresiniz seçtiğiniz kurum ile yalnızca onay bildirimi amaçlı paylaşılacaktır. Bağış yaptığınız kurum tarafından 24 saat içerisinde onay maili gelecektir. Resmi onay makbuzu için mail aracılığıyla talepte bulunabilirsiniz.

Bahşiş

Bahşiş eklemeyi unuttum. Ne yapmalıyım?

Siparişiniz teslim edildikten 90 dakika sonra, mobil uygulamanızın ekranında "Değerlendirme Ekranı" göreceksiniz. Dilerseniz bu alandan da bahşiş ekleyebilirsiniz.

Ödediğim bahşiş kuryeye verilecek mi?

Ödediğiniz bahşiş siparişinizi teslim eden kuryenin hesabına aktarılmaktadır.

Kurye bahşiş ödediğimi biliyor mu?

Kurye, hesabına aktarıldığında ödediğiniz bahşiş hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Ödediğim bahşişin iadesini nasıl yapabilirim?

Çağrı merkezi ile iletişime geçip iade işlemi yapabilirsiniz.

Bahşiş ödemesini yanlış yaptım, tutarı artırır mısınız?

Bahşiş ödemesi onaylandıktan sonra online bahşiş tutarında artış yapılamamaktadır.

Bahşiş ödemesini yanlış yaptım, tutarı düşürmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Çağrı merkezi ile iletişime geçip iade işlemi yapabilirsiniz.

Restorandan sipariş vereceğim ama bahşiş ödemesi çıkmadı. Ne yapmalıyım?

Bahşiş uygulaması yalnızca Banabi ve Vale restoranlarında bulunmaktadır. En kısa sürede diğer restoranlar için de online bahşiş uygulaması başlayacaktır.

Verdiğim siparişi iptal ettim/edeceğim/edildi. Bahşiş ne olacak?

Sipariş iptali durumunda, ödemiş olduğunuz online bahşiş ve ürün bedeli kartınıza iade edilecektir.

Mobil uygulamada bahşiş adımı çıkmıyor. Ne yapmalıyım?

Online bahşiş uygulaması, tüm platformlarımız üzerinde aktif durumdadır. Telefonunuzda otomatik güncelleme özelliği aktif değil ise uygulamayı manuel güncellemeniz gerekmektedir.

Online bahşiş ödemesini nasıl yapabilirim?

Sipariş ödeme aşamasında, “Online Kredi/Banka Kartı” seçimi yaparak kart bilgilerinizi girdikten sonra "Bahşiş" alanını göreceksiniz. Bu alandan dilediğiniz tutarda bahşiş ödemesi yapabilirsiniz.

Değerlendirme sürem doldu ama bahşiş vermeyi unuttum. Ne yapmalıyım?

Siparişinizin değerlendirme süresi dolduktan sonra bahşiş ekranı aktif edilememektedir. Dilerseniz sonraki siparişlerinizde bu özelliği ödeme esnasında da kullanabilirsiniz.

Hangi ödeme seçeneklerinde geçerli?

Yalnızca Online Kredi Kartı ödeme yöntemi seçili ise bahşiş verilebilirsiniz.

Kampüs

Her seferinde siparişimi Kampüs linkinden giderek mi vermek zorundayım?

Hayır, tabii ki zorunda değilsiniz. Her restoranın menü sayfasında, gönderim bölgeleri arasında hangi semtlere ve (eğer kampüs projesine dahilse) hangi kampüslere gönderim yaptığı belirtilmektedir. Eğer restoran kampüsünüze gönderim yapıyorsa, istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek siparişinizi verebilirsiniz. “Kampüs” linki hangi restoranların kampüsünüze indirim uyguladıklarını daha kolay bir şekilde listelemeniz için hazırlanmıştır.

Kampüsten nasıl sipariş verebilirim?

Kampüsten sipariş vermek için özel bir yol izlemenize gerek yok. Tek yapmanız gereken “Kampüs” sayfasında listelenen restoranların menü sayfalarına girerek, istediğiniz ürünleri sepetinize atmak.

Bütün kampüs restoranlarından indirim alabilecek miyim?

Evet bulunduğunuz kampüse gönderim yapan ve “Kampüs” sayfasına listelenen tüm restoranlar size özel indirimler verirler. Bu bölümde indirimsiz bir restoran yer almamaktadır.

Kampüs Nedir?

Üniversite öğrencileri için özel olarak hazırladığımız “Kampüs” bölümünü kullanarak, üniversite kampüsünüze gönderim yapan Yemeksepeti restoranlarına ulaşabilir ve bu restoranların size özel indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Neden adresimi değiştiremiyorum?

Siparişinizi verdikten sonra adresinizi değiştirmenize sistem izin vermeyecektir. Bunun sebebi, kampüs restoranlarında bulunan indirimlerin yalnızca kampüs adresleri için geçerli olmasıdır.

Online Market Siparişi
7/24 market alışverişini yapabileceğin Yemeksepeti Banabi'ye buradan geçebilirsin!
Kapat Yemeksepeti Banabi'ye Git