Online Gözleme Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

İncecik açılmış yufkanın, peynir, ıspanak, patates ve kıyma ile buluşması ve sacın üzerinde pişerken etrafı saran o karşı konulmaz kokusu ile bir Anadolu klasiği, geleneksel lezzet, gözleme. Öğününüzde bir hamur işine yer vermek istiyorsanız, bol malzemeli, etlisi, sebzelisi, elbette tercih edilesi.

Sade peynirli, kaşarlı gözleme olarak ya da yöresine göre ısırgan, ıspanak gibi otlu yapıldığı gibi sucuk, salam, kıyma, kavurma ve pastırma gibi et ürünleri ile de yapılabiliyor ve lezzetinden parmakları yedirtiyor.

Genelde tuzlu olarak bilinen gözlemeyi tatlı olarak, çikolatalı gözleme olarak bulmanız bile mümkün. Klasik gözlemenin dışında farklı bir tat olsa da özellikle kalori ihtiyaçlarından dolayı öğrenciler çokça tercih ediyor. İncecik yufkanın içinde eriyen çikolata tabii ki çocukların da gözdesi oluyor.

Et severleri sucuk, kıyma, kavurma, pastırmalı gözlemeler mest ederken, kaşarlı, mantarlı, ıspanaklı, patatesli gözlemeler de vejetaryenlerin öğünlerini zenginleştiriyor.

Gözlemenin altın kuralı şudur: ister ıspanaklı kaşarlı, ister kıymalı kavurmalı, nasıl alırsanız alın, en önemlisi hamurunun incecik açılmış olmalı. Bol iç malzemeyle de besleyici bir hal aldığı hepimizin malumu.

Gözlemenin en iyisini bulmak için il il dolaşmanıza gerek yok. Konunun ustası restoranlar bir tık uzağınızda. Yemeksepeti siparişlerinizle incecik hamurlu gözleme her an evinizin kapısını çalabilir Yemeksepeti’nden en iyi gözleme yapan mekanlara kolayca ulaşabilir, damak tadınıza uygun gözlemenizi afiyetle, sıcacık yiyebilirsiniz.