Online Künefe Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Sıcak tatlıların kralıdır künefe. Sapsarı kadayıfının üzerine gezdirilen sıcak şurubun, içindeki özel künefe peyniri ile birleşip ortaya çıkardığı lezzet dillere destan olmuştur. Genelde kebap yemeklerinin sonrasında servis edilse de, oldukça doyurucu bir tatlı olması sebebiyle tek başına yenilmesi de pek yaygın bir durumdur. Yemeksepeti’nden yapılan künefe siparişlerinde bunu sıklıkla gözlemliyoruz. Kimileri yemekle birlikte künefe siparişi veriyor, kimileriyse yalnız başına tercih ediyor. Tamamen sizin tercihinize, o anki tatlı aşerme miktarınıza bağlı.

Künefenin oldukça yüksek miktada şeker içerdiğini biz bir hatırlatalım. Ancak yanına koyacağınız bir bardak su ile tüm harareti alıp götürebilirsiniz. Hele üzerine kaymak da eklediniz mi, onun kadayıfın üstünde yavaşça eriyip kendini salması, tadına ekstra yumuşaklık katması tarif edilmesi zor bir lezzettir. Yemeksepeti ile aradıkları künefeye kavuşan tatlı severler, kaymaklı, kaymaksız, antep fıstıklı ve fıstıksız olarak çabucak tercihlerini yapabiliyor, dumanı üstünde evlerine gelen tatlılarının tadını bir çırpıda çıkarabiliyorlar.

Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin gibi farklı yörelerin de kendine özgü künefeleri olsa da, tabii ki en meşhuru Hatay künefesi olarak bilinir. Eğer bu tatlıyı evinizde kendiniz hazırlamak isterseniz, Yemeksepeti’nden sadece pişmiş künefe değil, dondurulmuş künefe siparişi verebileceğinizi de hatırlatalım. Alın hazır künefenizi, koyun fırına, yapın sıcak şurubunuzu, gezdirin üstünde... Afiyet olsun!