Online Pide Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Herkesin gönlünde bir aslan yatar. İşte o aslan, karnınız aç iken, odun ateşinde pişirilmiş, erimiş kaşarları uzayıp giden, sıcacık bir pidedir. Her yörenin pidesi başka, lezzeti başkadır. Ama şüphe yok Karadeniz pidesi eline pek çokları su dökememiştir. Konya Mevlana etli ekmeğinin de hakkını yememek lazım. Tadı damağınızda kalır!

Genelde etli, kıymalı, sucuklu, kavurmalı tercih edilse de ıspanaklı, kaşarlı da yapılıyor. Böylelikle her damak tadına hitap ediyor. Bir de modern zamanların seçimi olan mantarlı kaşarlı pide, yeni olmasına rağmen kendisini kolay kabul ettirmiş ve lezzetiyle ön plana çıkan seçenekler arasında. Sosis ve sucuklu pideyse, yine yeniliğe açık olanların tercihi. Ama tanıdık tatlardan isterim diyenler için de kuşbaşılı, kavurmalı pide de vazgeçilmezleriniz arasında olacaktır.

Ekmeğinin lezzeti, dananın en güzel kısmından kesilip özenle hazırlanmış eti ve odunun harlı ateşi, bir pideyi bu kadar mükemmel kılabilir mi?

Her yöreye özgü, farklı şekilde hamur ve malzemeden yapılır pide, ancak ortak lezzetini odun ateşinden alır. Taze açılan pide hamuru, özenle hazırlana iç malzemelerle buluşsun ve sıcacık sofranıza gelsin. Yanına da eşlik edecek soğuk bir içecek içinizi ferahlatsın, keyfinizi arttırsın. Tüm bunlar, bir sipariş uzağınızda Yemeksepeti’nde olsun. İşte bu yüzden tüm bu lezzetleri Yemeksepeti’nde topladık ve odun ateşinin sıcaklığını evinize kadar getirerek sizlerle buluşturduk.