Kentucky Fried Chicken, Florya

Forgot Password
or
Not registered? Sign Up!

This restaurant is out of its working hours. You can only place future orders from this restaurant.

Restaurant Points
Speed 6.0
Service 5.8
Flavour 6.8
User Reviews

Biraz hiz ama ya 1 saat ten uzun bekletilmemeli.

m...n 5 days ago

Müthiş.

k...n 12 days ago

Bu sefer guzel ve tam geldi siparişim.

a...n 18 days ago

Bu nedir kardeşim böyle inadına bana yavaş getiriyolar.

i...m 22 days ago

Hız fena değil de patatesler yağ küpü her şey üst üste özensiz. Bir de o mayonez ketçapları 150 tane koymasalar. Tavuk desen eski tadında değil. Derhal değişmesi lazım.

s...i 23 days ago

Neden bukadar kötu yorumlar yazilmis anlamadim. Yesilköy'e gayet sicak ve zamaninda geldi. Tad olarak da sahsen bir sorun yasamadim. Gene verecegim siparis.

b...r 1 months ago

Çok güzel.

d...m 1 months ago

Harika.

d...m 1 months ago

Sipariş çok hızlı geldi. Her şey çok iyi.

i...m 1 months ago

Bize yemek soğuk geldi. Tavuklar resmen donmustu. Patates kızartması yağ içinde gelmiş ve soğuktu. Tavuk kovası ezilmişti. Ketçap, mayonez, peçete vb hiç bir şey gelmemişti.

a...m 1 months ago

Siparişimiz eksik geldi ama tam ücret alındı. Cocacola ve acılı mayonez unutulmuştu.

a...t 1 months ago

Kfc 'nin İstanbul da ki en kötü şubelerinden birisi not: kfc bağımlısı.

k...m 1 months ago

Tam 2 saat 5 dk da geldi evimi olan uzaklığı max 10 dk bütün yemekler soğuktu barbekü sosu istedim onun parasını alıp farklı soslar gönderdiler aklınız varsa sipariş vermeyin.

b...k 1 months ago

Eskiye göre hız olsun tad olsun harikaa devamını beklıyorum :).

f...m 1 months ago

Acısız olması gereken menü acılıydı. Acılı zinger sipariş ettik farklı ürün gönderdiler. Ürünler gelince tek tek kontrol ediniz.

s...i 1 months ago

10 dakika içerisinde yemek kapımdaydı. Sıcak ve lezzetliydi emeği geçen herkese teşekkürler.

e...m 2 months ago

Sipariş içerisinde peçete-pipet vs yoktu, ayrıca kemiksiz menü içerisinde hot shots eksikti. Bunun dışında ekstra olarak ücret ödediğimiz bbq sos ve acılı mayonez de gelmediç.

a...y 2 months ago

1saate gelirse şükredin(! )geç geldiği yetmez gibi soğuk kendinden geçmiş yemekler yollamalarıda cabası.

h...l 2 months ago

Eh iste..

d...l 2 months ago

Guzeldi..

g...m 2 months ago

Servis yapmayı bilmeyen yapmasın.. 1 saat 20 dakikada geldi.

k...l 2 months ago

Sipariş gayet hızlı geldi. Serviste eksikler vardı, tuz, ıslak mendil ya da peçete koyulmamıştı, yiyecekler de paketin içinde biraz birbirine girmişti. Ancak yiyeceklerin sıcaklığı ve lezzeti iyiydi.

E...n 2 months ago

Puandan, yazılanlardan ve kendi tecrübelerimden dolayı uzun zamandır sipariş vermeye çekiniyordum. Bu sefer herhangi bir sorun yaşamadım.

b...k 2 months ago

Tavuğu yedikten sonra bunlama ve bayılma hissi çok kötü.

a...t 2 months ago

Çok yacaşlar ürünler eksik geliyor ürünler sıcaklığından vazgeçtım taze gelırse seviniyorum bayat ürün yolluyorlar ne yazıkki çalıştığım avmde yemek katı çok kısıtlı farklı birşeyler yemek istediğim için istemeden de olsa mecburen burdan sipariş vermek zorunda kalıyorum markayı seviyorum ama floryadaki kf nin normal zamanında önünden bile geçmem kalite hizmet çok vasat.

a...4 2 months ago

Para verdigim bbq yaninda gelmedi. Hayir 50 kuruşluk bir şey sorun yok ama canım cok cekmisti. İsyeri işini ozenle yapmiyor ilk defa boyle bir sey ile karşılaştim kfc de. Biraz daha ozen gosterin. İs ahlaki nerde...

s...m 3 months ago

Tam olarak 1 saat 53 dakikadır siparişimi bekliyorum bi daha asla sipariş vermem ne biçim işletmeyse.

e...t 3 months ago

Valla kac keredir tam, sicak ve hizli geliyo ben cokta raziyim.

i...e 3 months ago

Hiç memnun kalmadık. Soğuktu ve eski lezzet yoktu.

h...y 3 months ago

4 biscuit yerine 2 Orta boy patates göndermeniz ilginç olmuş ama asıl sorun lezzet.

h...i 3 months ago

Working Hours:
Monday
11:00 - 21:45
Tuesday
11:00 - 21:45
Wednesday
11:00 - 21:45
Thursday
11:00 - 21:45
Friday
11:00 - 21:45
Saturday
11:00 - 21:45
Sunday
11:00 - 21:45
Wednesday
11:00 - 21:45
Average Delivery Time:
30 minutes (average)

Online Credit Card

Cash

Credit Card

Ticket Restaurant Food Card

Ticket Restaurant Food Check

Sodexo Restaurant Food Card

Sodexo Restaurant Food Check

Multinet

Setcard

WinWin Mobil Cihaz

If you prefer to use your KFC promotion tickets, please notice this in customer note field.

The delivery to Atatürk Airport Domestic and International Terminals. The approximate delivery time for Airport Terminals are 60 minutes.

Chicken pieces can be different in ever menus. The notes written about sauces in customer note part will not be considered. Please add the sauces which you like to the basket. Promotions cannot be combined.

Due to shared delivery areas, orders could be redirected to another branch of the restaurant. This may effect the average delivery time of your order. You can check this redirection information from "Previous Orders" section.

There cannot be installation of Smart Ticket, Passcard, Setcard or WinWin Card during the delivery of your order.

There may be approximately +/- 10 to 15 minutes differences in your orders that are set to an advance hour.

Click here for detailed delivery areas.

'Seçilmiş Menü (Best Of)' is only 17 TL instead of 19,5 TL!

Vodafone Menu (Twister Menü) is only 11 TL instead of 13 TL! Order with exclusive discounts on “Vodafone Menus”, just by entering your Vodafone registered mobile number into the related query field and hit Send. Upon entering the campaign code you'll receive via SMS, your account will be recognized as a Vodafone member for you to enjoy discounted Vodafone Menus without campaign codes on each order, unless you change your number or leave membership. You may also benefit from this campaign with the codes you receive from Avantaj Cepte mobile app or by texting YEMEKSEPETI to 6666, getting the campaign code and typing it in Vodafone Kampanyası slot on the Order Confirmation page before completing your order. Otherwise, your Vodafone Menu order will be charged on its actual list price, without any discount

Vodafone Menu (Twister Menü) is only 11 TL instead of 13 TL! Order with exclusive discounts on “Vodafone Menus”, just by entering your Vodafone registered mobile number into the related query field and hit Send. Upon entering the campaign code you'll receive via SMS, your account will be recognized as a Vodafone member for you to enjoy discounted Vodafone Menus without campaign codes on each order, unless you change your number or leave membership. You may also benefit from this campaign with the codes you receive from Avantaj Cepte mobile app or by texting YEMEKSEPETI to 6666, getting the campaign code and typing it in Vodafone Kampanyası slot on the Order Confirmation page before completing your order. Otherwise, your Vodafone Menu order will be charged on its actual list price.

Vodafone Menu (Zinger Menü) is only 11 TL instead of 13 TL! Order with exclusive discounts on “Vodafone Menus”, just by entering your Vodafone registered mobile number into the related query field and hit Send. Upon entering the campaign code you'll receive via SMS, your account will be recognized as a Vodafone member for you to enjoy discounted Vodafone Menus without campaign codes on each order, unless you change your number or leave membership. You may also benefit from this campaign with the codes you receive from Avantaj Cepte mobile app or by texting YEMEKSEPETI to 6666, getting the campaign code and typing it in Vodafone Kampanyası slot on the Order Confirmation page before completing your order. Otherwise, your Vodafone Menu order will be charged on its actual list price.

Best selling and most favorite products of this restaurant

Top-rated and ordered products by Yemeksepeti users.