Online İçli Köfte Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Anadolu mutfağı denince akla gelen ilk lezzetlerin arasında içli köfte gelir. Bu lezzet, ülkemizin “stratejik konumunun” en güzel sonuçlarından biri olsa gerek, çünkü aslında Arap mutfağından Anadolu’ya geçmiştir içli köfte. Birçok yöre de sevgiyle bağrına basıp, kendine has içli köfte ile çıkagelmiş: Adana usulü, Antep usulü, Antakya, Sivas, Konya usulü... Yapımı zahmetli, yemesi de bir o kadar keyifli olan içli köftenin temel olarak iki türü bulunuyor ki, Yemeksepeti’nden ikisini de bulabilir, bir gün haşlama içli köfteyi, bir başka gün de kızartma olanını afiyetle yiyebilirsiniz.

İçli köfteyle ilk tanışmamız muhtemelen annemizin kurduğu kalender sofralardan birinde olmuştur. O gün bugündür yeri bir ayrıdır bu yemeğin. Genelde yemeklerden önce giriş niyetine bir iki tane yenmesi makbul olsa da verdiği keyfe kapılıp bir ana yemek edasında yemek de mümkündür. İçli köfteyle bağı kuvvetli olanlar bilir, birkaç taneyle yetinmek bazen zordur.

İçli köfte deyince illa ki etli olacak anlamına gelmiyor. Her ne kadar adı köfte olsa da, Yemeksepeti’nde farklı restoranlarda farklı iç malzemelere, sebzelisinden kaşarlısına birbirinden farklı birçok içli köfte çeşitleri bulacaksınız. Kendinizi neden tek bir çeşitle sınırlandırasınız ki? Mesela canınız tavuk çektiyse, tavuklu içli köfteye bir şans verin deriz.