Online İskender Kebap Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Bazı insanlar vardır hani, yaptıkları işi her zaman bir adım öteye taşımak isterler. Hayran bırakan azimleriyle giderler giderler giderler... En sonunda yaratıcı bir fikirle ortaya çıkarlar. İşte İskender kebabın sahneye çıkması da böyle bir hikayenin ürünü.

Yemek kültürümüzün en ağır abisi, kebap çeşitleri arasında en son sözü söyleyen İskender’dir tabii ki. Bursa’da yaşayan İskender isimli bir lezzet mucidinin, 1800’lü yıllarda inat edip “yeni bir şeyler deneyeceğim ben” diye babasına başkaldırmasının en lezzetli sonucu olarak sofralarda yerini alan İskender kebap, İskender Bey’in “Bir de eti dikey olarak pişirmeye çalışalım bakalım” şeklindeki ilginç fikriyle başlayan yaratıcı sürecinin mükemmel ürünü olarak yüz yıllardır damağımızı şenlendiriyor. Eğer İskender, o zamanlar babasının karşı çıkmalarını dinleseydi, bugün ne Bursa İskender kebap olacaktı ne de döner. Tarihin en büyük girişimcilerinden olan İskender’in enfes kebabından yemek için, bırakın Bursa’ya gitmeye, evden çıkmanıza bile gerek yok. Çünkü bütün çeşitleri Yemeksepeti’nde.

Bir İskender’i İskender yapan, incecik döner etinin yanındaki yoğurt ve üzerinde gezdirilen İskender sosu, kızgın tereyağı ile birlikte servis edilen domates sosudur. Bunda hemfikiriz. Peki farklı çeşitlerini de denemeye hazır mısınız? Yemeksepeti’ndeki çeşitleri arasında kıymadan yapılanı, tavuk dönerden ve kebaptan yapılan türleri de bulunuyor. Çok mu acıktınız? O zaman eti bol bir İskender kebap sizi bekliyor.