Online Adana Kebap Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Acı sevenler için tercih çok nettir: Adana kebap! Kömürde kuzu gibi bekleyen etin döne döne hazırlandığı, pidenin üstüne masumca yatıp tabağımıza geldiği Adana kebabı tam bir efsanedir. Hele de yanında közlenmiş biber, domates ve salatası varsa, tadından yenmez. Adana’nın Yemeksepeti’nden yapılan siparişlerde en çok tercih edilen yemeklerden olması bizi hiç mi hiç şaşırtmıyor.

Son derece bizden ve son derece lezzetli bir yemek seçeneği olarak karşımıza çıkan Adana kebabı, genelde akşam yemeklerinde tercih edilse de soğansız olarak öğle yemekleri için de sipariş edildiğini söyleyebiliriz. Sabahın saat 10.00’unda Adana porsiyon siparişi verenler neyin peşinde bilmiyoruz ama kebap aşıklarının yer, zaman ve mekan dinlemedikleri ortada.

Alışmışız bir kere porsiyon olarak kebabı tabağımızda görmeye. Yanında tam kararında bir bulgur pilavı, soğan salatası ve mümkünse şalgam suyuyla birlikte servis edilmesi bir beklenti oluşturmuş. Ama çabuk ve doyurucu bir lezzet arayanlar, ben biber domates ayırt etmem diyenler için Adana dürüm de kenardan göz kırpar. Yok fazla gösterişli olmasın isterseniz de tombik ekmek arası Adana kebabını tercih edebilirsiniz. Yemeksepeti restoranlarında farklı lezzetlerle de karşılaşacaksınız. Mesela kaşarlı Adana kebabı... Neden olmasın?