Online Pilav Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Pilav, bir kültürdür. Bulgur ve pirinç, yüzyıllardır bin bir şekle bürünmüş, tüm kültürlerin vazgeçilmez klasikleri arasına yerini almış ve isimlerini tüm sofralara kazımışlardır.

Pilav, Türk klasikleri arasında da sofraların vazgeçilmezidir. Neredeyse her öğüne arkadaş olan pirinç pilavının hafifliği ve uyumu, et yemeklerinin yanına çok iyi arkadaş olan bulgur pilavının sıcakkanlılığı, sofraların tamamlayıcılarıdır adeta. Et yemeklerinin olduğu kadar, zeytinyağlılar ile de mükemmel uyumu yakalan bu yiyecek, herkesin gönlünde kocaman bir yer sahibi oluyor.

Geçmiş zamanlarda zengin sofralarının baş tacı olan pirinç pilavı, modern zamanlarda herkesin sofralarını süslüyor. Klasik severlere beyaz pirinç pilavı, bir tık ötesi şehriyeli, ya da tereyağlı tane tane... Değmeyin keyfimize. Pilavın her çeşidine doyacağınız Yemeksepeti’ndesiniz.

Sofraların daimi konuğu pirinç pilavını biraz daha eğlenceli hale getirmek için Uzak Doğu’nun vazgeçilmezi Çin pilavını da denemeden geçmeyin. İster pirinç pilavını tercih edin ister bulgur pilavını. İkisi de birbirinden leziz, ikisi de birbirinden sağlıklı. İkisinde de her çeşit mevcut. Ana yemeklerinizin yanında sade olarak sipariş etmek ya da tavuklu, ciğerli, nohutlu, domatesli çeşitleriyle ana yemek olarak. Hatta bir Türk klasiği pilav üstü kuruya ne dersiniz? Pilav üstü demişken, pilav üstü tavuk döner, et döner, pilav üstü kavurmalı salatayı da Yemeksepeti siparişlerinize ekleyin, midenizi şenlendirin.