Online Ayvalık Tostu Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Ayvalık tostu denince bir durulur. Herhangi bir tost değildir çünkü o, kendi başına apayrı bir türdür.  İsmi geçti mi, şöyle bir gözler açılır. Karşı koymak zordur kendisine.

Temel olarak sosis, salam, kaşar peyniri, Amerikan salatası, turşu, ketçap ve mayonezden oluşan Ayvalık tostu, malzemeleri sayesinde bir tostun ne kadar doyurucu olabileceğini yüzümüze vurur. Peki neden herhangi bir tost değildir? Aynı malzemeleri toparlasak bir araya, bassak tost makinesinde olmaz mı? Yok, olmaz işte. Hiç denemeyin, olmuyor. Çünkü Ayvalık tostunun sırrı, asıl olarak tost ekmeğinde yatar. Özel bir unla yapılan bu tost ekmeği de öyle her yerde bulunmuyor maalesef. O yüzden işinin ehli yerlerden yemek gerekir. Yemeksepeti’nde yer alan yüzlerce restoran ve büfe içerisinde, gerçek Ayvalık tostunun eşsiz lezzetine çabucak kavuşabileceğiniz de aklınızda bulunsun.

Ayvalık tostunun bir şahane özelliği de içindeki malzemeleriyle keyfimize göre oynayabilmemiz. Beyaz peynirciyseniz, söyleyin kaşar yerine beyaz peynir konsun. Hop, bir anda tostun lezzeti tamamen farklı bir hal aldı. Ya da mesela kaşarlı kavurmalı... Bir öğle yemeğinde tüm enerjinizi tazeleyecek bir seçenek olacaktır. Dilli kaşarlı, biftekli kaşarlı, hatta tavuklu kaşarlı versiyonlarıyla her siparişinizde edeceğinizde bambaşka kulvarlarda koşabilirsiniz. Yemeksepeti’nin restoranları arasındaki süper menülerden seçim yapın, hafta sonunuzu sucuklu Ayvalık tostuyla süsleyin veya klasik tarifiyle yapılan halini tercih edin. Nasıl istiyorsanız, hepsini bir tıkla kapınıza taşıyabilirsiniz.