Online Börek Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Fırında, yağda, bazen çıtır çıtır, bazen de yumuşacık... Hiçbir börek birbirine benzemez, hiçbiri de bir diğerini aratmaz. Böyle bir ayrıcalığı vardır böreğin. Her yörenin farklı dokunuşları ve yapan her el ile bambaşka bir lezzetlere yelken açar. Çeşit çeşit, birçok şekillere bürünen börekler gelir, yemek kültürümüzün en değerli köşelerinden birine kuruluverir.

Bir akşam yemeğine başlamadan ağza bir tane paçanga böreği atıvermenin verdiği iştah açıcılığa hepimiz aşinayız değil mi? Ya da kıvrım kıvrım dolanmış bir kol böreğinin daha önümüze gelir gelmez yarattığı sabırsızlığı? Börek efsanesi, hayatlarımızda belki bir peynirli börek ile başlamış olsa da giderek daha komplike hale gelmiş ve yapımında gerektirdiği ustalık miktarını da arttırmış durumda. Patatesli börek, kıymalı börek derken, almış başını yürümüş. Neyse ki Yemeksepeti’nde bütün börek çeşitlerine kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Şöyle hafif tatlı bir hamur işi mi çekti canınız? Üzerine pudra şekeri gezdirilmiş bir Kürt böreği siparişi verin. Ya da farklı kültürleri denemek istiyorsanız, bir Çin böreği iştahınızı açmak için iyi bir alternatif olacaktır. Geleneklerin dışına çıkmayayım derseniz, ıspanaklı börek, tava böreği, sigara böreği ve diğer tüm ev böreklerinin Yemeksepeti’nde olduğunu bilin.

Börek günün her saatinde iyi gitse de, asıl oyun sahası kahvaltılardır. Masadaki tüm kahvaltı malzemeleriyle kusursuz bir uyum sağlayarak kahvaltı keyfini tamamlar. Bir su böreği ile güne yumuşak bir başlangıç yapabilirsiniz. Ya da mis gibi yağda kızarmış, iddialı bir çiğ börek ile günün keyfini çıkartabilirsiniz. Seçim size, kapınıza getirilmesi Yemeksepeti’ne ait.