Online Patlıcan Kebabı Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Şişe geçirilip sıra sıra dizilmiş etler ve patlıcanlar... Görüntüsünün bile iştahımızı açmaya yettiği lezzetlerin başında gelen şu patlıcan kebabını yiyip de mest olmayanı azdır. Patlıcan kebabını sofraya koydunuz mu bilin ki, “Yalnız iyi yedik” diyeceğiniz bir ana doğru yavaş yavaş yaklaşmaktasınız. Çoğu kebap çeşitleri gibi, patlıcanlı kebap da durmak bilmeden kendini yedirten, resmen şeytan tüyüne sahip bir yiyecek. Yanında bulguru, turşusu, patatesi... Bir de şöyle ayran, kola veya şalgamla tamamladık mı, tam bir geleneksel lezzet patlaması yaşarız. Patlıcan kebabı nerede yenir diye de düşünmeyin; Yemeksepeti sizin yerinize en iyi restoranları listeler, size sadece tercih yapmak kalır.

Fırında patlıcan kebabı yapmak ise marifet ister, her babayiğidin harcı değildir. Bir ocak başından çıkan kebapların lezzeti ise her şeyi unutturur, siler götürür. Yemeksepeti’nde en çok tercih edilen kebap türleri arasında olan patlıcanlı kebabın dilerseniz köfteli versiyonunu bile tercih edebilirsiniz.

Patlıcanlı kebap tek başına da yenir, yanındaki garnitürlerle de süslenir. Öyle de cömert bir lezzettir. Hele ki kebabı dürüm yapmak istiyorsanız, o zaman garnitür koymak ekstra bir şıklık katar. Önce közlenmiş domates ve biberlere el atın bizce. Yumuşacık olmuş kabuklarını soyun ve lavaş ekmeklere sıra sıra dizin. Üstüne patlıcanlar, onun üstüne de etleri koydunuz mu... Acıktınız değil mi?