Online Beyti Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Beyti’nin ismini aslında ilk yapan ustasından aldığını biliyor muydunuz? Hikaye şöyle gelişir: Beyti Güler, 1960’lı yıllarda İsviçre’ye yaptığı bir ziyarette, oradaki bir ustanın eti hazırlayış şeklinden çok etkilenir. Türkiye’ye döndüğünde, aldığı ilhamla hemen çalışmalara başlar ve bir süre sonra kızarmış kuzu filetolarını bambaşka bir yöntemle yeniden servis ederek efsane bir lezzetin doğumuna sebep olur. Evet, kebap dünyasının en yaratıcı lezzetlerinden biri olan beyti kebabı ile tanıştıysak, bunu Beyti Beye borçluyuz.’’

Mis gibi lavaş ekmeğinin arasına sarılmış beyti kebabının büyüsü bir başkadır. Diğer kebap çeşitleri arasından hemen kendini gösterir ve bu dikkat çekici havasına karşı koymak oldukça zordur. Üzerine gezdirilmiş domates ve yoğurt sosunun altında yavaş yavaş yumuşayan lavaşlar ve onun arasından sızan sosun eti süslemesiyle son derece etkileyici bir lezzet çıkar ortaya. Tartışmasız en doyurucu lezzetlerden olan beytiye doğru meyletmeye başladığınızda bilin ki, Yemeksepeti’nden kolayca sipariş edebilirsiniz.

Kuzu beyti, Yemeksepeti’nde en çok tercih edilen kebaplardan biri olsa da, beyti sarma için restoranların kendi tariflerini oluşturduklarını da görüyoruz. En iyi kebapçıların elinden çıkma kuzu sarmaların yanında, kaşarlı beyti ve tavuk eti sevenler için de tavuk beyti yapılması takdire şayan bir durum bizce. Eğer “Haftada en az bir kere balık yiyeceksin!” grubundaysanız, Karadenizli damarınız tuttuysa, ya da beytinin uzanabileceği en sıra dışı lezzetlerden birine tanık olmak istiyorsanız o zaman size iyi haberimiz var. Yemeksepeti’nde hamsi sarma beyti bulmanız bile mümkün.