Online Çorba Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Bir sofrada ilk çorba karşılar bizi. Bir nevi, ilk intibadır ve arkasından gelecek yemeklerin habercisidir. Yaz-kış fark etmeden, her mevsimin, her yemeğin adamı olur çorba ve gönüllerimizdeki yeri bir başkadır. Hatta bazılarımız var, şöyle sıcak bir çorba olmadan yemeğe başlayamaz. Ekseriyetle “Önce çorba!” diye değişmez tavrını ortaya koyar. Mis gibi dumanı üstünde bir mercimek çorbası ile karşılaştı mı da keyfine diyecek yoktur.

Her öğünün başında çorba içenlerden olun ya da arada sırada biraz içini ısıtmak için tercih edenlerden olun fark etmez, mutlaka çorba için sofranızda bir yer açarsınız. Şöyle içinde tavuk parçalarıyla zenginleşmiş bir tavuk çorbası, yeşil mercimek, soğan, bulgur ve pirincin bir araya gelip mis gibi kokusunu saldığı bir ezogelin çorbası ya da üzerine serpiştirilmiş nanelerle hem gözümüze hem de midemize ziyafet yaşatan yayla çorbası her daim aklınızın köşesinde bulunur. Ve size hatırlatmak isteriz ki, çorba siparişi için Yemeksepeti’nde başvurabileceğiniz yüzlerce restoran bulunuyor.

Çorbaların masumiyetine bakıp da yanılmayın. İçlerinden bir tanesi var ki, uzun ve keyifli geceleri ve eğlenceyi hiç kaçırmaz. Mutlaka kıyısından köşesinden dahil olur. Tabii ki işkembe çorbasından bahsediyoruz. Gece bitip de yeni güne doğru ilerlerken, şöyle bir silkeleyip kendine getirir adamı. Ama işkembe çorbası herkesin harcı değildir. Sarımsak, sirke ve limonun bir arada yarattığı lezzet cümbüşünün tadına, sadece işkembe çorbasını sevenler aşinadır. Ve onlar bilirler ki, saat kaç olursa olsun, Yemeksepeti’nden bir işkembe çorbası ısmarlanabilir.