Online Baklava Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Tartışma sona ermiştir! Orta Doğu ve Balkanlar’ın meşhur lezzeti baklava, 2013 yılından biri AB Komisyonu tarafından Antep Baklavası olarak tescillenmiş durumda. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Artık baklava hangi ülkenindir sorunsalını aştığımıza göre, bu efsane tatlının güzelliklerine değinebiliriz.

Baklava kesinlikle sıradan bir tatlı değil. Bir düşünün, hem bayram günü el öpme merasimini izler hem çay kahve yanında arkadaş sohbetine eşlik eder, bir yandan tatlı krizlerinin imdadına koşar, bir yandan da iş yerinde ikram edilip keyifli molalar verdirir. Her şekle girer, her ortama uyum sağlar. Klasik bir tatlı olmasının sebebi, belki de buralarda yatar. Yapımı ise, hiç tartışmasız büyük ustalık ister. Hamurunun açılmasından, şerbetinin ayarına kadar işinin ehli eller tarafından yapılmalıdır. İşte bu noktada Yemeksepeti sizin imdadınıza koşuyor ve aradığınız baklava sipariş seçenekleri içerisinden en kolayını, en hızlısını sunuyor.

Tamam baklavayı herkes sevip sayar ancak hepimizin özel bir tercihi vardır. Baklavanın çıtır çıtır hamurunun altında neler neler yatıyor, hepimiz biliyoruz. Antep usulü baklavanın Yemeksepeti içerisinde en çok fıstıklı olarak tercih edildiğini görsek de, restoranların ve tatlıcıların zengin baklava çeşitleri arasında başka isimler de sizi bekliyor. Cevizli baklava, fındıklı baklava, sade baklava, şöbiyet, burma baklava gibi seçenekler arasından en sevdiğiniz lezzete ulaşmanız çok kolay. ”İlk maaşımı aldım” diyenler tepsi baklava, fazla yemeyeyim ben diyenler de dilim baklava olarak sipariş edebilir, aileye, arkadaşlara ikram etmek için, ya da sadece “bulunsun evde” diyerek birkaç günlük baklava partisi vermek istiyorsanız da kiloyla sipariş verebilirsiniz.