Online Midye Tava Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Cızır cızır yağa kendini bırakıp, enfes sosuyla gönlümüzü çelen midye tavanın bu cazibesi nereden kaynaklanıyor acaba? Leziz sosundan mı, unlanıp yağda kızaran midyenin geçirdiği başkalaşımın ortaya çıkardığı tadından mı? Ondan mı, bundan mı, şundan mı, biz bilmiyoruz ama Yemeksepeti’nde kendi kulvarında en çok tercih edilen yemeklerden biri olduğunu görünce, midye tava sevgimizde yalnız olmadığımızı anlıyoruz.

Lezzetin doruklarına ulaşmak istiyorsanız midye şiş tam size göre. Üçerli dörderli çöplere geçirilmiş bir şekilde tabakta yatıp size bakan midyeler, bu haliyle paylaşılmaya da oldukça açıktırlar. Yalnız dikkat! “Sen beş tane yedin, ben üç tane yedim” tarzında tartışmalar boy gösterebilir. Bunlardan kaçınmak için, midye tava siparişi verirken ya sınırınızı net çizin ya da herkese birer porsiyon ısmarlayın deriz.

Midye tavayı afiyetle yiyebileceğiniz bir diğer seçenek de tabii ki ekmek arası olanıdır. Midye tava sosu ile birlikte ekmeğin arasında apayrı bir hal alır midyeler. Eğer başka bir yemeğe eşlik etsin diye ısmarlamadıysanız çeyrek ekmek pek yetmeyebilir, bizden söylemesi. Yarım ekmek ve hatta üç çeyrek ekmeğe yapılan midye tavalar ise Yemeksepeti’nde bulabileceğiniz en doyurucu lezzetler arasında.

Kaç defa bağırdınız garsonun arkasından “Sosu bol olsun!” diye? Biz cevap verelim: çok. Peki, kaç tanesinde istediğiniz gibi geldi? Midye tavayı gönlümüzün sultanı yapan mükemmel tarator sos için artık sinir stres yapmanıza gerek yok. Yemeksepeti’nde sipariş notuna yazın, bu sefer gözden kaçması mümkün değil.