Online Şiş Kebap Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

Şiş kebabın ismi boşuna Türkiye ile birlikte anılmıyor. Ülke kültürüyle ilgili birazcık bilgisi olan bir yabancıya soruyoruz “Ne biliyorsun bizle ilgili?” diye, ilk cevaplarından biri mutlaka şiş kebap oluyor. Artık gelenekselleşmenin de ötesine geçip, bizden biri olmuştur bu yemek. Diğer kebap türleri içinden bir çırpıda sıyrılır. Şişlere sıra sıra dizilmiş kuzu etlerinin ateş üzerinde aheste dönüşleri esnasında ne oluyor da bu lezzet ortaya çıkıyor bilmiyoruz da, kesinlikle fazlasıyla lezzetli oluyor.

Biber, et, domates... Bu düzenle şişlere kurulmuş olan malzemeler, çöp şişler eşliğinde soframıza geldiği anda bir heyecan kaplar içimizi. Bütün malzemeleri dağılmadan, fırlatmadan nasıl şişten çıkaracağımız konusunda duyduğumuz heyecan ayrı, pideye mi sarsam, tek tek mi yesem kararsızlığından kaynaklanan heyecan da ayrı bir yerden basar. Şiş kebap yemenin belli bir adabı, usulü olmadığına göre, size göre en rahat olanını tercih edin deriz.

Çöp şiş dürüm ise bambaşka bir lezzet. Doğruya doğru, porsiyon olarak yemenin verdiği haz neyse, dürüm olarak yemek de bir o kadar güzeldir. Acıktın, canın kebap istiyor, ama şişlerden çıkaracak kadar sabrın yok ve hemen şimdi şu anda yemeğine kavuşmak istiyorsun... O zaman Yemeksepeti’ndeki kebap restoranları arasından seçimini yapıp çöp şiş dürüm siparişini verebilirsin. Unutmadan, Yemeksepeti restoranları menülerinde farklı çeşitlerinin bulunduğunu da hatırlatmak isteriz. Mesela Adana şiş kebap... Denemek hiç de fena olmazdı.