Online Spagetti Siparişi Ver

Semtini Seç Siparişini Ver Yemeğin Kapına Gelsin

İyi ki şu İtalyanlar damak zevklerine bu kadar düşkün olmuşlar. Tamam, hepimiz bu makarna türünün doğma büyüme İtalyalı olduğunu biliyoruz ama aslında kökleri Sicilya Krallığı’na, yani 11. yüzyıla kadar dayandığını da not düşmek gerekir. Bu yaşına rağmen geçen her yüz yılda yeni tariflerle süslenerek çağına ayak uydurmuş, zamanın gerisinde kalmaya hiç niyetlenmemiş bu yemek. Niceler’unutuldu gitti, kendini yenilemeden geçmişe takıldı kaldı. Fakat spagettiye bakıyoruz, tam bir moda ikonu gibi kendi tarzını oluşturup bizleri de peşinden sürüklüyor.

Upuzun incecik sarı saçlarıyla adeta yeni gelin gibi tabağa kendini bırakan bu makarna türünün beklediği tek bir şey vardır: spagetti sosu. Belki sadece bir domates sosuyla yetineceksiniz veya fesleğenli ve kremalı spagetti pesto tercih edeceksiniz ama bileceksiniz ki keyfinden ve barındırdığı lezzetten hiçbir şey kaybetmeyecek. Sade veya karmaşık bir lezzet... Spagettinin her halini Yemeksepeti’nde bulacaksınız.

Tavuklu mantarlı spagettinin neredeyse her öğüne mükemmel uyum sağladığını söyleyebiliriz. Bir öğle arasında, doyurucu ve enerji veren bir yemek aradığınızda içinizden spagetti geçerse bilin ki, adresiniz Yemeksepeti. Domates sosun naneyle birlikte mükemmel uyumunu tercih ederseniz, Spagetti Napoliten ilk sıralarınızda yer alabilir. Yemeksepeti’nde en çok tercih edilen spagetti çeşitleri arasında olması, bu mütevazı lezzetin ne kadar sevildiğinin göstergesi. Yok, eğer derseniz ki hem spagetti hem de üzerindeki sosuyla dolu dolu bir tabak isterim ben, o zaman Spagetti Bolonez tam size göre olacak.